مطالب براساس : بیماری طیور

امنیت زیستی و مراقبت‌های لازم در زمان شیوع آنفلوانزا

دستگاه جوجه کشی  مقالات   خرید دستگاه جوجه کشی  10 آبان, 1397

این روزها افزایش عرضه و تقاضا در صنعت مرغداری، میدان‌های جدیدی را در مقابل تولیدکنندگان طیور و فعالان این صنعت گشوده است. البته این افزایش تقاضا فرصت‌ها و چالش‌هایی را نیز برای تولیدکنندگان و فعالان این صنعت به همراه داشته است، فرصت‌ها و تهدیدهایی که به آن‌ها کمک می‌کند تا فضای بازار این صنعت را هم چنان رقابتی و پایدار حفظ کنند.

توقف آنفولانزای فوق حاد پرندگان در اصفهان

دستگاه جوجه کشی  اخبار   خرید دستگاه جوجه کشی  15 مهر, 1397

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه 8 کانون در اصفهان شناسایی شدند، گفت: اقدامات قرنطینه‌ای و معدوم سازی‌ها انجام شده و در حال حاضر حدود یک هفته است که هیچ گزارشی مبنی بر بروز این بیماری نداشته‌ایم.

معرفی آبله پرندگان

دستگاه جوجه کشی  مقالات   خرید دستگاه جوجه کشی  10 مرداد, 1397

آبله بیماری عفونی با انتشار نسبتاً آهسته در تمام سنین طیور است و با جراحات جلدی در شکل خشک و یا جراحات دیفتری مانند در دهان در شکل مرطوب مشخص می شود .بیماری باعث کندی رشد و کاهش تخمگذاری می گردد .

تخمگذاری طیور

دلایل توقف تخمگذاری در طیور

دستگاه جوجه کشی  مقالات   خرید دستگاه جوجه کشی  13 اردیبهشت, 1395

دلایل بسیاری جهت قطع تخمگذاری در طیور وجود دارند که در این مجال قصد داریم درباره ی معمول ترین عوامل مربوطه بحث نماییم تا پرورش دهندگان در صورت مواجهه با چنین مشکلی با در نظر گرفتن این موارد اقدام به راه یابی و مشکل گشایی نمایند.

نطفه داری و قابلیت هچ تخم های جوجه کشی

نطفه داری و قابلیت هچ تخم های جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی  مقالات   خرید دستگاه جوجه کشی  10 اردیبهشت, 1395

تخم بدون نطفه: تخم بی نطفه در واقع تخمی است که در آن هیچ ترکیب ژنتیکی جهت تولید یک زندگی جدید وجود ندارد و بنابراین نمی توان از آن برای جوجه کشی استفاده نمود.

قابلیت جوجه درآوری: قابلیت هچ یا جوجه درآوری مفهومی کاملاً متفاوت از نطفه داری را در بر دارد. یک تخم با قابلیت هچ ضعیف، تخم نطفه داری است که به دلیل وجود برخی کمبودها و نقصان ها قابلیت رشد و تبدیل شدن به یک جوجه را ندارد.

پس بیایید ببینیم چه عاملی باعث ناباروری و در واقع عدم نطفه داری یک تخم می گردد؟