تخم نطفه دار مرغ و خروس نژاد ارمنی

محصولات

نژاد ارمنی شبیه نژاد سلطان است ولی در این نژاد تاج آنها ساده یا چهل تاج هستند وکاکل آنها کم پشت تر  است.

مؤسسه حفاظت از گونه های طیور آمریکا طیور نژاد ارمنی را در لیست نژادهای در معرض خطر انقراض قرار داده است. امروزه کمتر از 500 گونه مولد از این نژاد در ایالات متحده وجود دارد. در حالیکه این گونه در گذشته بعنوان نژادی دو منظوره پرورش داده می شد، امروزه بیشتر بعنوان پرنده ای زینتی پرورش و نگهداری می شود. هرچند ماده های نژاد ارمنی سالانه 120 تخم با سایز متوسط گذاشته و در طی مدت زمان معقولی به اندازه کافی رشد می کنند تا بتوان از گوشت آن استفاده نمود.

crevecoeur-rooster

این نژاد دارای گوشت فوق العاده سفیدرنگ با اسکلت بندی دارای استخوان های ریز است به طوری که درصد بیشتری از لاشه آن را گوشت تشکیل می دهد اما عواملی وجود دارند که دیگر این پرنده بعنوان گونه ای گوشتی پرورش داده نمی شود.

با اینکه نژاد ارمنی گونه ای فعال و پرجنب وجوش است ولی محدودیت را به خوبی تحمل می کند. این گونه کمتر تمایل به نشستن بر روی تخم های  خود نشان می دهد. برخی از صاحبان گونه ارمنی اذعان می کنند که این پرندگان روی وحشیگری نیز دارند! اما از آنجائیکه در حالت کلی پرندگانی آرام و با رفتاری قابل پیش بینی می باشند که تمایلی به جنگ و جدل ندارند، جهت نگهداری در محیط خانگی مانند حیاط و باغچه بسیار ایده آل می باشند.

وزن یک خروس استاندارد نژاد ارمنی  3.6 کیلوگرم و مرغ آن 3.1 کیلوگرم بوده و بنتام های این نژاد دارای وزن حدود 0.91 کیلوگرم می باشند. تاج کاملا سیاه این گونه با ریشی که کاملا با آن متناسب است جلوه با شکوهی به آن بخشیده است. ارمنی ها دارای کاکل های قرمز “وی” شکلی هستند که در نرها شبیه شاخ می باشد. در مرغ ها این کاکل نسبت به خروسها کوچکتر بوده و توسط تاجشان پوشیده و پنهان شده است. نوک سیاه رنگ این نژاد با سایه هایی از رنگ کاکل در قسمت نوک تیز آن ظاهری باشکوه و در عین حال تهدید آمیز به آنان بخشیده است.

انکیباتور - مرغ نژاد ارمنی

آدرس سایت جهت بازدید از محصولات:

www.chicken-device.com

برچسب‌ها:, , , , , ,

پاسخی بگذارید

یازده + یازده =