۱۲ میلیارد دلار کمک آمریکا به کشاورزانی که از تعرفه‌ها آسیب دیده اند

اخبار

دولت آمریکا بودجه ای ۱۲ میلیارد دلاری برای کمک به کشاورزانی که در جنگ تعرفه ها آسیب می بینند اختصاص داده است.
کشورهای مختلف در واکنش به تعرفه های اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مالیات محصولات وارداتی از آمریکا از جمله دانه های سویا را افزایش داده اند که به کشاورزان آمریکایی آسیب رسانده.
ارائه سوبسید مستقیم به کشاورزان و خریداری محصولاتی که روی دست کشاورزان مانده از جمله تدابیر این طرح است

  • تعرفه های دولت ترامپ با انتقاد شدید کشاورزانی روبرو شد که اصلا جزو حامیان او بودند
آقای ترامپ می گوید که تعرفه هایش – که آنها را در توییتی “بهترین” توصیف کرده – با هدف واداشتن سایر کشورها به تغییر سیاست های تجاری در قبال آمریکا اعمال می شود.
او سه شنبه در نطقی گفت بعد از آن که کشورها بر سر تعرفه ها با او کنار آمدند، کشاورزان “بیشترین فایده” را خواهند برد.
اما صنعت کشاورزی که حدود ۲۰ درصد درآمدش از صادرات است می گوید که رویکرد رئیس جمهور به میزان تقاضا برای محصولاتش لطمه زده و باعث لطمه دیدن رابطه کشاورزان با خریداران در درازمدت می شود.
قیمت سویا از ماه آوریل تاکنون بیش از ۱۵ درصد کاهش یافته است، زمانی که چین – از خریداران اصلی این محصول – طرح هایی را برای تلافی جویی اعلام کرد.
برایان کول مدیر عامل گروه صنعتی “کشاورزان هوادار تجارت آزاد” که نماینده تولیدکنندگان گوشت خوک، ذرت و سایر محصولات است گفت: “کشاورزان به بازاری با ثبات برای برنامه ریزی درازمدت نیاز دارند.”
وزارت کشاورزی آمریکا گفت انتظار دارد جنگ تعرفه ها حدود ۱۱ میلیارد دلار ضرر وارد کند.
مقام ها می گویند که بیشتر این ۱۲ میلیارد دلار کمک اضطراری صرف پرداخت مستقیم سوبسید به کشاورزان خواهد شد.
آمریکا همچنین در نظر دارد محصولاتی مثل میوه و مغزدانه ها را خریداری و آنها را میان بانک های غذا و سایر برنامه های تغذیه دولتی توزیع کند. بخشی از این پول هم صرف کمک به تقویت صادرات خواهد شد.
  • سناتور جمهوری خواه ران جانسون از ایالت ویسکانسین گفت: “من بارها از کشاورزان شنیده ام که آنها تجارت می خواهند نه کمک.”
سانی پردو وزیر کشاورزی آمریکا گفت: “این یک راه حل کوتاه مدت است که به پرزیدنت ترامپ و دولتش وقت می دهد روی توافق های بلندمدت تجاری که به نفع صنعت کشاورزی و همه بخش های اقتصاد خواهد بود کار کنند.”
گروه های نماینده صنعت کشاورزی و سیاستمداران ایالاتی که کشاورزی در آنها قوی است از این کمک به عنوان راه حلی کوتاه مدت برای مشکلی خودساخته انتقاد کرده اند.

برچسب‌ها:, , , , , ,

پاسخی بگذارید

2 × 3 =