یارانه دولتی به واردات تخم مرغ بی‌اعتنایی به تولید داخلی است

اخبار

رئیس هیات مدیره مرغ تخم‌گذار استان تهران در واکنش به واردات تخم مرغ گفت: می‌خواهند 2 هزار تن واردات از ترکیه داشته باشند؛ سوبسیت آن را به تشکل‌ها بدهند آن وقت با هر قیمت که بخواهند تخم مرغ داخلی را وارد بازار می‌کنیم.
ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره مرغ تخم‌گذار استان تهران در واکنش به واردات 2هزار تن تخم مرغ از ترکیه به منظور تنظیم بازار و کاهش قیمت‌ها اظهار کرد: ما به هیچ عنوان نیازی به واردات تخم مرغ نداریم. اگر قیمت تخم مرغ کمی افزایش یافته به دلیل افزایش قیمت تمام شده و حمل و نقل و مواد اولیه بسته بندی است.
وی افزود: واردات تخم مرغ از بین بردن بیت المال است. ارز 4200 تومانی را به مرغداران و تشکل‌ها بدهند با همان قیمتی که تخم مرغ را دولتی‌ها وارد می‌کنند به پشتیبانی می‌فروشیم. با دلار 4200 تومانی تخم مرغ 4 هزار تومان هم تمام نمی‌شود اما دلار 13 هزار تومان است و قیمت تخم مرغ وارداتی بیش از 19 هزار تومان تمام می‌شود و دولت مابقی پول را سوبسیت می‌دهد.
رئیس هیات مدیره مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به این نکته که دولت با دادن سوبسیت به واردات تخم مرغ بر سر مرغ‌داران می‌زند، تصریح کرد: ما در ماه 5 میلیون تن تخم مرغ تولید می‌کنیم. رئیس جمهور در جلسه‌ای گفته نباید قیمت محصولات بیشتر از 9 درصد افزایش داشته باشد در حالی که نهاده‌های ذرت و سویا ظرف 2 سال گذشته 80 درصد افزایش یافته، مکمل‌ها 20 درصد و شانه و کارتن 15 درصد افزایش قیمت داشته است.
نبی پور تصریح کرد: می‌خواهند 2هزار تن واردات از ترکیه داشته باشند سوبسیت آن را به تشکل‌ها بدهند با هر قیمت که بخواهند تخم مرغ داخلی را وارد بازار می‌کنیم.
وی گفت: سال گذشته هم تخم مرغ پس خورده عراق و افغانستان به خاطر فاسد بودن معدوم شد اما برای مسئولان عبرت نشده است. اقتصاد بازاری و چرتکه‌ای در آخر به همین روز می‌افتد.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

بیست − ده =