گلایه مرغداران گلپایگانی از عدم تطبیق هزینه تولید با بازار فروش

اخبار

نماینده مردم گلپایگان در مجلس با بیان اینکه نوسانات ارز نرخ ذرت را دو تا سه برابر گران کرده است،گفت:هزینه تولید با بازار فروش مطابت نداشته و مرغداران گلپایگانی را وارد مشکلات اقتصادی کرده است.
علی بختیار درباره وضعیت مرغداری های کشور ،گفت:  افزایش 2 تا3  برابری  قیمت ذرت  به یکباره  هزینه تولید در مرغداری‌های کشور را در شرایطی  افزایش داده است که مرغداران با این  اوصاف  توان تطبیق هزینه تولید و بازار فروش را ندارد.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:اگر فکر اساسی برای نوسانات ارزی نهاده‌های دامی اندیشده نشود،بدیهی است که در  تولید  گوشت مرغی با مشکلات جدی روبرو می‌شویم،بنابراین الزامی است که نرخ نهاده‌های دامی اگر کاهش پیدا نکند،حجم تولید در  مرغداری‌های کشور بویژه در گلپایگان  به شدت کاهش  پیدا می‌کند.
بختیارافزود:درگذشته شاهد بیماری های از جمله آنفولانزای مرغی نیز در کشور  بوده‌ایم و  اگر نوسانات ارزی نیز کنترل نشود به شدت حجم تولید در مرغداری کشور کاهش می‌یابد و در نتیجه برای تامین گوشت مصرفی مردم  با مشکل روبرو می‌شویم.
وی ادامه داد:با توجه به نوسانات نرخ ارز و گرانی تولید در مرغداری‌های گلپایگان  با این شرایط با  کاهش حجم تولید روبرو می‌شویم بنابراین بنده نامه‌ای خطاب به وزیرکشاورزی با عنوان اینکه اگر تمهیداتی برای تولید اتخاذ نشود،بطور حتم با کاهش حجم تولید روبرو می‌شویم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآورشد:کاهش تولید مرغ  بطور حتم امنیت غذایی کشور را به خطر می‌اندازد؛چراکه زمانی که حضور  در صنعت مرغداری  برای  تولیدکننده صرفه اقتصادی  نداشته باشد،بدیهی است که تولید را رها خواهد کرد.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

سیزده − شش =