گزارش نشدن موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گلستان

اخبار

معاون سلامت دامپزشکی استان گلستان گفت: در طرح پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مجموع 3200 نمونه از طیور بومی آبزی اخذ و پس از آزمایش هیچ موردی از این بیماری مشاهده نشد.
دکتر محمدحسین مسلمی اظهار کرد: با توجه به نمونه برداری های صورت گرفته از طیور بومی استان و اعلام آزمایشگاه مرجع سازمان دامپزشکی کشور، هم‌اکنون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی استان گلستان دیده نشده است.
وی افزود: تعداد ۳۲۰۰ نمونه از انواع ماکیان بومی آبزی از بازارچه‌های فروش و روستاهای اطراف تالاب‌ها، آب‌بندان‌ها و مزارع پرورش طیور صنعتی نمونه‌گیری انجام شده و به آزمایشگاه ارسال شد که نتیجه آن در حال حاضر منفی است.
معاون سلامت دامپزشکی استان گلستان با تأکید بر ضرورت آگاهی مردم از این بیماری، گفت: پیشنهاد می‌شود با توجه به نزدیکی به فصل سرد سال، شهروندان توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی را در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که مهم‌ترین آن عدم خرید و فروش طیور بومی از مکان‌های غیر بهداشتی خصوصاً بازارچه‌های هفتگی، عدم تماس مستقیم کودکان و سالمندان با طیور زنده، عدم خرید و کشتار غیر بهداشتی مرغ زنده هم‌چنین عدم شکار پرندگان مهاجر آبزی است را جدی بگیرند.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

19 + 15 =