چین تعرفه مواد اولیه خوراک را از 5 کشور برداشت

اخبار

گزارش‌های رسمی ارائه‌شده بیانگر این است که چین تعرفه واردات مواد اولیه خوراک دام و طیور را از پنج کشور آسیایی برداشت.
وزیر اقتصاد چین در این خصوص اظهار داشت: که این کشور از تاریخ 1 ژوئیه تعرفه‌های سویا، کنجاله سویا، آرد سویا، کلزا و پودر ماهی را که از کشورهای بنگلادش، هند، لائوس، کره جنوبی و سری لانکا وارد می‌شوند برمی‌دارد. پیش‌ازاین تعرفه سویا 3 درصد، کلزا 9 درصد، پودر و کنجاله سویا 5 درصد و پودر ماهی 2 درصد بوده است.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که چین در حال کاهش وابستگی خود به آمریکا است زیرا این دو کشور وارد جنگ تجاری شده‌اند. گزارش‌های منتشرشده در ماه مه نشان داده‌اند که چین خرید سویا از آمریکا را متوقف کرده است. سویا ازجمله محصولات کشاورزی بود که به میزان زیاد از آمریکا به چین وارد می‌شد و آمریکا بعد از برزیل دومین کشوری است که بیشترین میزان صادرات سویا به چین را به خود اختصاص داده است. در سال 2017 میلادی چین 13.9 میلیارد دلار سویای آمریکایی وارد کشور خود کرد که 61 درصد از کل صادرات آمریکا و تقریباً یک‌سوم تولید سالانه سویای آمریکا را شامل می‌شد.
در 15 ژوئن سال جاری میلادی، آمریکا اعلام کرد که بر کالاهای صادراتی چین به ارزش 50 میلیارد دلار، تعرفه 25 درصدی اعمال می‌کند. در پی این اقدام، چین نیز اعلام کرد که بر کالاهای آمریکایی ازجمله سویا، ذرت و گندم اقدام متقابل را انجام می‌دهد.
چین 90 درصد از نیاز خود به سویا را از طریق واردات تأمین می‌کند؛ و هند که بزرگ‌ترین تولیدکننده سویا در میان این پنج کشور است، امسال صادرات خود را کمی افزایش داده است این در حالی است دیگر کشورها تغییر زیادی درزمینه تولید نداشته‌اند.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

19 − 7 =