چکار کنیم عروس هلندی گاز نگیرد

مقالات

همه میدانند که طوطی ها گاز می گیرند و البته می دانیم که عروس هلندی هم یک طوطی است.
وقتی طوطی گاز می گیرد از ما متنفر نیست. بلکه این کار نشانه نارضایتی و یا ترس وی است. پس وقتی عروس هلندی تان شما را گاز گرفت عصبانی نشوید، او را تنبیه نکنید. علت آن را کشف کنید.
بعضی فکر می کنند در چنین مواقعی باید کار با عروس را به پایان رساند و او را فروخت و یا متوسل به امور خصمانه شد ولی هر کاری راه حلی دارد.

اکثر خریداران  طوطی ها و من جمله عروس هلندی، دوست دارند  پرنده را در سن کم  یا اصطلاحا جوجه بخرند و یا اینکه  حداقل پرنده ای که می خرند رام باشد به نحوی که  با صاحبش کنار بیاید و به او عادت کند. خوب این روش درست هم هست و ما هم همین را توصیه می کنیم.

با این وجود بعضی اوقات، خریداران  به علت مجذوب شدن به این پرنده در موقع خرید و یا کلاه برداری بعضی پرنده فروشی ها و سوء استفاده  آنها از بی اطلاعی خریداران ، پرنده ای را  انتخاب می کنند که هرچند به نظر سن کمی دارد ولی بعد مشخص می شود که گاز می گیرد و  خصوصیات عروس هلندی وحشی را دارد.

در اینجا بعضی روشهایی را برای رام کردن عروس هلندی ذکر می کنیم:

– یک روش اینست که پرنده درک کند که گاز گرفتن نتیجه خوبی ندارد.

– روش دیگر اینست که با تکرار لمس کردن او، ترس او را از خودتان بزدایید. مدام دست خود را به بدن پرنده نزدیک کنید و هر با قصد گاز گرفتن داشت، انگشت خود را دور کنید. دقت کنید با شدت دست خود را عقب نکشید و  موجب ترس پرنده نشوید. باز هم تکرار کنید و دست خود را به  نوکش یا پاهایش نزدیک کنید و آنقدر تکرار کنید که او به مرور تسلیم شود.

ولی این نکته ها را به یاد داشته باشیم:

هیچ وقت از پشت به پرنده نزدیک نشویم یعنی پرنده باید ما و دستمان را ببیند.

هیچ دستکش یا وسیله ای در  دستمان نباشد.

سعی نکنیم پرنده را بگیریم  یا به خاطر تنبیه آزارش بدهیم.

یادمان باشد که دستمان  آغشته به کرم یا  پماد یا چسب زخم نباشد.

9270

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

4 × سه =