چالش در مرغداری با ورود ذرت وسویا به بازار سیاه

اخبار

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان انتقاد از ز ورود ذرت و سویا به بازار سیاه،گفت:حدود ۱۵روز است که مرغداران برای تامین ذرت وسویا با مشکلات عدیده ای روبروهستند.
علی ابراهیمی درباره وضعیت مرغداری های کشور،گفت: ورود ذرت،سویا به عنوان نهاده‌های اساسی تولید در مرغداری های کشور به بازار سیاه نوید خبرهای بدی در صنعت مرغداری می دهد زیرا با این اوصاف در آینده نه چندان دور شاهد گرانی مرغ و تخم مرغ در بازار خواهیم بودیم زیرا بسیاری از واحدهای تولیدی با این اوصاف توان ماندگاری در چرخه تولید را ندارند.

مختل شدن وخروج از مدار تولید با عدم تامین نهاده های دامی توسط  شرکت پشتیبانی دام و طیور
نماینده مردم شازند در  مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد:  عدم تامین نهاده های دامی توسط  مرغداری ها به منزله  کاهش تولید مرغ است بنابراین اگر در شرایط کنونی با کاهش تولید روبرو شویم و در نهایت  این مسئله منجر به کسری  مرغ و تخم مرغ دربازار شود،این امر  می تواند بازار  اقتصادی مرغ و تخم مرغ را به سمت گرانی هدایت کند.

واردات مرغ‌های یخی هزینه های چند برابری به مملکت وارد می‌کند
ابراهیمی  افزود: واردات مرغ‌های یخی هزینه های چند برابری به مملکت وارد می‌کند بنابراین بهترین راهکار این است که مرغداران در  چرخه تولید مورد حمایت ویژه قرار بگیرندتا بتوان هزینه های تولید را در مرغداری‌ها با کاهش روبرو کرد.
وی ادامه داد:شرکت پشتیبانى امور دام به عنوان یکى از نهاد های که باید در تنظیم بازار،مخصوصاً  قیمت نهاده‌ها و محصولات نقش إیفاءکند، باید هرچه سریعتر  برای  تامین نهاده های دامی مرغداران  وارد میدان شود بنابراین نباید اجازه داد با ورود ذرت وسویا  به بازارسیاه  واحدهای تولیدی به تعطیلی کشانده شوند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس  بابیان اینکه افزایش  قیمت مرغ با ورود ذرت وسویا به بازار سیاه در راه است یادآور شد:حدود 15روز است که مرغداران برای تامین ذرت وسویا  با مشکلات عدیده ای روبروهستند واگر این پروسه متوقف نشود، علاوه برضررهای اقتصادی به تولیدکنندگان مرغ، تخم مرغ ومرغ  نیز در مسیر گرانی گام خواهند برداشت .

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

3 × 4 =