پیشنهاد افزایش 400 تومانی قیمت تخم مرغ به ستاد تنظیم بازار

اخبار

پیشنهاد کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران به ستاد تنظیم بازار حداقل قیمت کیلویی 6400 درب مرغداری ها بوده است. این قیمت هم اکنون برابر با کیلویی 6 هزار تومان است
پس از خبرهایی که از موافق ستاد تنظیم بازار با قیمت 9250 تومانی مرغ شنیده شد، حالا زمزمه‌هایی از احتمال افزایش قیمت تخم مرغ حکایت می‌کنند. در این باره، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران در گفتگو با ایانا با بیان اینکه قطعا شاهد افزایش قیمت تخم مرغ توسط ستاد تنظیم بازار در آینده‌ خواهیم بود، اعلام کرد: افزایش قیمت نهاده‌ها، 32درصد در قیمت تخم مرغ موثر خواهد بود و گرانی نهاده‌ها، قیمت تخم مرغ را بالا می‌کشد.
فرزاد طلاکش  با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها نوسان نداشته بلکه افزایش قیمت داشته است، به خبرنگار گروه کشاورزی ایانا گفت: بر این اساس، پیشنهاد کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران به ستاد تنظیم بازار حداقل قیمت کیلویی 6400 درب مرغداری ها بوده است. این قیمت هم اکنون برابر با کیلویی 6 هزار تومان است.
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مازاد تولید حال حاضر مرغداری‌ها، گفت: با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، میزان جذب تخم مرغ در صنایع غذایی کاهش یافته است.
او با بیان اینکه در حال حاضر مازاد تولید تخم مرغ وجود دارد اما نمی‌توانیم با سایر کشورها رقابت کنیم و صادرات داشته باشیم، پیش بینی کرد که در پاییز نیز مجددا با بیماری آنفولانزا روبه‌رو شویم و بار دیگر با کاهش تولید مواجه شویم.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

20 − 14 =