وعده جهادکشاورزی: کاهش نوبت جوجه ریزی با کاهش وزن پرورش

اخبار

بخشی از وزن مرغ به عنوان پوست و چربی آن دور ریز می شود و برای همین دور ریز هم همان قیمت اولیه مرغ پرداخت می شود از این رو برای کاهش قیمت پرداختی وزارت جهاد کشاورزی اقدامی تازه را انجام داده است که مرتضی رضایی، معاون وزیر جهادکشاورزی در این باره با اعلام خبر پرورش مرغ سایز گفته است: یک مرغ درشت با وزن ۲ کیلو و ۴۰۰ گرم بیش از نیم کیلوگرم دور ریز دارد که به ضرر اقتصاد خانواده است در حالی که مرغ هایی با وزن حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم و کمتر، لذیذتر و خوش پخت تر هستند و دور ریز کمتری دارند.
رضایی اظهار کرد: اگر صنعت طیور کشور، پرورش مرغ با لاشه بالای ۲ کیلو و ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم را به وزن استاندارد ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلوگرم برساند از نظر تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ارزش بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی می شود. از نظر مصرف کننده نیز نزدیک به ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان دور ریز مرغ کاهش می یابد. پرورش مرغ گوشتی با سایز استاندارد، راندمان غذا را افزایش می دهد به طوری که در یک ماه اول پرورش مرغ گوشتی، یک کیلو و ۴۰۰ گرم و برای یک کیلو گرم دوم بیش از سه کیلو گرم دان مصرف می شود.
وی درباره سیاست های تشویقی وزارت جهاد کشاورزی برای تولید مرغ سایز با وزن استاندارد گفت: تولیدکنندگانی که مبادرت به کاهش سن پرورش مرغ گوشتی کنند، ما به ازای هر روز کاهش در سن پرورش، پنج روز نوبت جوجه گیری را کمتر می کنیم. الگو سازی و محدودیت های اقتصادی ما را مجبور می کند به سمت بهره وری در تولید و مصرف حرکت کنیم

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

1 × یک =