وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت موظف به حل مشکلات خوراک دام

اخبار

hogati-new102

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با اشاره به موضوعات مطرح شده در جلسه امروز (۵ شهریور) کمیسیون گفت که در این جلسه رئیس کمیسیون کشاورزی، وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد که حداکثر تا روز شنبه (۱۰ شهریور) با هماهنگی هم نسبت به حل مشکل مربوط به خوراک دام، طیور و آبزیان کشور اقدام عاجل انجام دهند وگرنه منتظر استیضاح وزرای مربوطه توسط کمیسیون کشاورزی باشند.
نور محمد تربتی نژاد سخنگو کمیسیون کشاوزی، آب و منابع طبیعی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ موضوعات بررسی شده جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد نهاده‌های دامی و کشاورزی مرتبط با تولید خوراک دام وارداتی است. خوراک دام تقریبا بین ۶۰ تا ۷۵ درصد هزینه پرورش دام، طیور و آبزیان را تشکیل می‌دهد و در حال حاضر توان رقابت پذیری پرورش دهندگان نسبت به رقبای‌مان در سایر کشورها پایین و امکان صادرات محصولات پروتئینی دامی برای ما محدود است.
تربتی نژاد با توجه به تصمیم گیری‌های کشور در رابطه با واردات و صادرات، نوسانات قیمت نهاده‌های دامی از جمله خوراک دام گفت: هم اکنون صنایع پرورش دام، طیور و آبزیان با چالش‌های متعددی روبرو است. وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی باید هر چه سریع‌تر با دقت نظر، مشکلات پیش روی این صنعت را مرتفع کند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی در پایان گفت: در جلسه امروز کمیسیون، رئیس کمیسیون کشاورزی آقای کیخا، وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد حداکثر تا روز شنبه با هماهنگی هم نسبت به حل مشکل مربوط به خوراک دام، طیور و آبزیان کشور اقدام عاجل انجام دهند وگرنه منتظر استیضاح وزرای مربوط توسط کمیسیون کشاورزی باشند.
این جلسه در روز دوشنبه ۵ شهریور با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، سازمان شیلات، اتحادیه ها و تعاونی های کارخانجات و تولیدکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان با هدف بررسی مشکلات واردات و صادرات و تامین نیازهای خوراک دام، طیور و آبزیان کشور تشکیل شد.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید

ده + 16 =