واکسینه شدن طیور تخم گذار علیه آنفولانزای مرغی

اخبار

رییس سازمان دامپزشکی گفت: طرح واکسیناسیون طیور تخم گذار علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سال جاری در مرغداری های کشور اجرا می شود.
طیور تخم گذار علیه آنفلوانزای مرغی واکسینه می شوند
علیرضا رفیعی پور در حاشیه بازدید از مجتمع گوشت زیاران در کنار این طرح سایر اقدام ها و تمهیدات بهداشتی مورد نظر علیه این بیماری توسط سازمان دامپزشکی و دیگر دستگاه های ذیربط پیش بینی شده است تا مانند 2 سال گذشته شاهد طغیان آنفلوانزای مرغی در بعضی نقاط کشور نباشیم.
این مسئول گفت: با نظارت های و کنترل های بهداشتی انجام شده هم اکنون مرغداری های کشور هیچ محدودیتی برای جوجه ریزی ندارند.
وی در خصوص اثرگذاری تحریم ها بر وضعیت واردات و صادرات فرآورده های دامی و گوشتی نیز گفت: پیش بینی های لازم در این رابطه انجام شده تا در صورت وضع تحریم لطمه ای به این حوزه وارد نشود و در این مورد جای نگرانی وجود ندارد.
رفیعی زاده با اشاره به نظارت دقیق سازمان دامپزشکی بر فرایندهای مربوط به تولید گوشت در کشتارگاه های صنعتی،گفت: در حال حاضر 600 کشتارگاه در کشور به فعالیت می پردازند که از این تعداد 80 مورد صنعتی و سایر در ردیف بهداشتی هستند.
وی از ‘تامین و تضمین سلامت مردم از مزرعه تا سفره’ را شعار سازمان دامپزشکی خواند و گفت: مراقبت ها و نظارت های بهداشتی ما در کشتارگاه ها به سه بخش قبل، حین و پس از کشتار تقسیم می شود.
این مسئول در ادامه به بازدید خود از کشتارگاه زیاران اشاره کرد و گفت: این مجتمع بزرگ دارای نیم قرن سابقه بوده و یکی از سه کشتارگاه صنعتی کشور در قبل از انقلاب بوده است.
وی اظهار داشت: فعالیت این مجتمع بزرگ نشان از استعداد بالای قزوین در زمینه پرورش دام و تولید گوشت را می رساند و ما نیز با تداوم نظارت ها و مراقبت های خود کمک می کنیم تا این واحد همچنان مانند گذشته در خدمت تامین غذای سالم و مطمین برای جامعه باشد.
مجتمع گوشت زیاران با 270 هکتار مساحت واقع در شهرستان آبیک استان قزوین یکی از بزرگترین مجموعه های کشتارگاهی و تولید گوشت قرمز در کشور محسوب می شود.
براساس آخرین آمار این مجتمع که پس از سال ها تعطیلی با حمایت های دولت تدبیر و امید 2 سال قبل دوباره راه اندازی شد از امکاناتی چون واحد پرواربندی،سیلو، تهیه خوراک دام، کشتارگاه، سردخانه و واحد بسته بندی گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ برخوردار است و می تواند روزانه بیش از یک هزار و 500 راس دام سبک و 350 دام سنگین کشتار کند.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, , , ,

پاسخی بگذارید

پانزده − شش =