وام‌های ارزان قیمت موثر است

اخبار

فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه تنها برخورد و پلمب واحد‌های غیرمجاز عرضه مرغ زنده کافی نیست از درنظر گرفتن وام‌های ارزان قیمت برای ساماندهی به عنوان راهکاری برای کاهش مقابله با این نوع فعالیت‌ها در شهر یاد کرد.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه روز چهار شنبه در دیدار با سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اظهار داشت: برای ساماندهی این واحد‌های غیر مجاز عرضه کننده مرغ زنده به استاندار کرمانشاه پیشنهاد داده ایم تا در کنار فشار و مقابله ما با فعالیت این واحدها، وام‌های ارزان قیمت برای تبدیل آنان به واحد‌های مجاز عرضه مرغ بسته بندی بهداشتی اعطا شود که مورد استقبال وی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در گذشته تنها تعداد انگشت شماری از مراکز عرضه مرغ زنده در شهر دیده می‌شد چراکه وضعیت اقتصادی بهتر بود و تسهیلات ارزان قیمت برای عموم مردم برقرار بود.
رنجبر افزود: هم اکنون شاهد گسترش واحد‌های عرضه مرغ زنده در شهر هستیم و هنگامی که در اکثر مواقع به هنگام برخورد به تنش و یا درگیری ختم می‌شود و در زمینه وضعیت عرضه دام زنده نیز اوضاع برهمین منوال است.
رنجبر با اشاره به جمعیت ۳۵۰ هزار نفری حاشیه نشینی، گفت: کرمانشاه دارای پنج بخش با ۷۴۰ روستای دارای سکنه است که کنترل و نظارت بر جمعیت دامی این مناطق دشوار است و به حمایت و کمک نیاز دارد.
رنجبر به دیگر عوامل گسترش این معضل اشاره کرد و ادامه داد: ناگفته نماند که در گذشته وضعیت ثبات بهتری در حوزه مدیریت شهری داشتیم و هم اکنون، بی ثباتی مدیریت شهری برای همه دردسرساز شده و هزینه ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: اگر وضعیت مدیریت شهری و شهردار مشخص شود و آرامش کامل بر فضای شورای شهر حاکم شود، می‌توان در زمینه کاهش این معضل، اولویت بندی کرد.

سرپرست دامپزشکی استان کرمانشاه در ادامه این دیدار گفت: طرح جامع و زمانبندی شده‌ای برای مقابله با معضل واحد‌های غیر مجاز عرضه کننده مرغ زنده با در نظر گرفتن همه جوانب و حمایت ارگان‌های مربوطه و اهالی مطبوعات و رسانه تدوین می‌شود.
امید حاج محمدی اظهار داشت: برای مقابله با واحد‌های غیرمجاز عرضه مرغ زنده مشکلات متعددی وجود دارد، ولی دلیل براین نمی‌شود تا از کنار این معضل به راحتی عبور کنیم و نیاز به برنامه و طرح جامعی احساس می‌شود.
وی ادامه داد: باید طرح جامع خوبی که وظایف دستگاه‌های ذیربط مشخص باشد تهیه شود، این طرح به اعتبار و حمایت مالی نیاز دارد که پس از تهیه آن در شورای تامین مطرح می‌شود تا ضرورت اجرای طرح تشریح شود.
وی معتقد است، برخورد و پلمب واحد‌های غیرمجاز تنها راهگشا نیست و باید برای حفظ معیشت و اشتغالزایی به فکر ساماندهی این واحد‌ها بود.
حاج محمدی از بهبود وضعیت اقتصادی، فرهنگ سازی در راستای عدم خرید از این واحدها، کمک اهالی رسانه و مطبوعات به عنوان دیگر راهکار‌های موثر برای مقابله با فعالیت اینگونه افراد یاد کرد.
این مسوول افزود: در سال جاری بودجه‌ای برای احداث سالن چندمنظوره اختصاص یافته که برای تکمیل آن خواهان حمایت فرمانداری در حوزه جذب بیشتر اعتبارات هستیم که با تکمیل آن دوره‌های آموزشی در این سالن برگزار می‌شود.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

5 × یک =