واردات بیش از3میلیون تن ذرت دامی

اخبار

بررسی تازه ترین آمار تجارت خارجی گمرک نشان می دهد، طی چهار ماه نخست سال جاری ۷۷۲ هزار و ۹۳ تن  جو به استثنای بذر به ارزش ۱۶۵ میلیون و ۷۲۶ هزار دلار به کشور وارد شده که از لحاظ وزنی ۶.۶۸ و از لحاظ ارزشی ۱.۰۹ درصد از کل واردات کشور را در این مدت به خود اختصاص داده؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۳۹۸ هزار و ۷۸۴ تن از این محصول به ارزش ۶۹ میلیون و ۹۳۲ هزار دلار به کشور وارد شده بود که از لحاظ وزنی ۳.۵۳ درصد و از لحاظ ارزشی ۰.۴۴ درصد را از کل واردات شامل می‌شد.
بر این اساس، واردات این محصول در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۹۳.۶۱ درصد و از لحاظ ارزش ۱۳۶.۹۸ درصد افزایش یافته است.
واردات لوبیای سویا ۴۶ درصد افزایش یافت
همچنین واردات لوبیای سویا طی چهار ماه نخست سال ۹۷، ۹۹۸ هزار و ۹۶۶ تن به ارزش ۴۹۲ میلیون و ۱۰۹ هزار دلار بوده است که از لحاظ وزنی ۸.۶۵ درصد و از لحاظ ارزشی ۳.۲۴ درصد از کل واردات در این مدت را شامل می شود.
این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۷۰۴ هزار و ۱۵۳ تن لوبیای سویا به ارزش ۳۳۷ میلیون و ۵۴۷ هزار دلار به کشور وارد شده بود که از لحاظ وزنی ۶.۲۳ درصد و از لحاظ ارزشی ۲.۱۳ درصد از کل واردات را در آن مدت به خود اختصاص داده بود.
به این ترتیب، واردات این محصول در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۴۱.۸۷ درصد و از لحاظ ارزش ۴۵.۷۹ درصد افزایش یافته است.
طی چهار ماهه نخست سال جاری ۳ میلیون و ۱۰۴ هزار تن ذرت دامی به ارزش ۷۱۰ میلیون و ۵۵۹ هزار دلار به کشور وارد شده است.
واردات ذرت دامی به ایران ۲۶.۸۷ درصد از وزن کل و ۴.۶۸ درصد از ارزش کل واردات به ایران در این مدت را شامل می‌شود.

جهت خرید تخم نطفه دار  گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, , , ,

پاسخی بگذارید

هفده − 7 =