نهاده‌های مورد نیاز مرغداران به میزان کافی تامین شده است

اخبار

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعلام و اجرای سیاست جدید ارز و افزایش قیمت جهانی نهاده ها اختلال کوتاهی درصنعت مرغداری و بازار گوشت مرغ ایجاد کرد که در حال عبوراز این مرحله هستیم.
مرتضی‌رضایی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه نهاده‌های مورد نیاز مرغداران شامل ذرت و کنجاله سویا به اندازه کافی در انبارها و بازار موجود است افزود: شرکتهای دولتی و واردکنندگان کنجاله سویا و ذرت در بخش‌خصوصی به هیچ عنوان محدودیتی در تولید، عرضه و واردات ندارند.
وی از دامداران خواست از خرید نهاده های مورد نیاز در فضای التهابی و در زمانی که افرادی قصد دارند زمینه انقباض بازار را ایجاد کند خودداری کنند.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی به دامداران و مرغداران اطمینان داد هیچ محدودیتی در تامین و توزیع نهاده ها وجود ندارد.
رضایی گفت: وزارت جهاد کشاورزی مصمم است تا شرایط را برای مرغداران و مصرف کنندگان تسهیل کند تا گوشت مرغ با قیمت مناسب و عادلانه تولید و عرضه شود.
وی افزود: در ۱۵ روز گذشته با انباشت تولید گوشت مرغ در مرغداری ها مواجه بودیم که این مسئله سبب شد قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده از هزینه تمام شده تولید کمتر شود.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: بدیهی است مرغداران در مواجهه با چنین شرایطی در بازار میزان جوجه ریزی را کاهش می دهند و این مسئله سبب کاهش قیمت جوجه شده است .
رضایی تاکید کرد: متاسفانه حاشیه سود برای مرغداران بسیار پایین است و به همین علت شرکت پشتیبانی امور دام به منظور جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان به تولیدکنندگان، خرید گوشت مرغ مازاد را آغاز کرده است.
وی گفت: هم اکنون برای مدیریت شرایط تولید و بازار و ایجاد اطمینان و آرامش در مرغداران کنجاله سویا و ذرت مورد نیاز مرغداران به صورت پیش فروش در اختیار آنها قرار گرفته و هم اکنون بازار آرام است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره بازار تخم مرغ گفت: پس از عبور از بحران بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با تلاش تولیدکنندگان و مدیریت وزارت جهاد کشاورزی تولید کنندگان تخم مرغ فعال شدند و درحال حاضر تخم مرغ مورد نیاز در داخل تولید می‌شود.
رضایی افزود: هیچگونه کمبودی در تامین تخم مرغ نداریم و نیازی به واردات این محصول نیست.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

19 − 14 =