مرغ و خروس نژاد ژاپانیز(JAPANESE CHICKEN)

مقالات

مرغ و خروس نژاد ژاپنی(ژاپانیز ، ژاپانست ، ژاپونیز) از لحاط جثه و شکل ظاهری شبیه به مرغ و خروس نژاد سبرایت(مینیاتوری) می باشد، پیدایش این نژاد به سال۱۷۰۰میلادی و به کشور ژاپن باز می گردد.

مشخصات ظاهری:

از مشخصات این گونه ماکیان، مرغ و خروس زینتی می توان به جثه کوچک این نژاد اشاره کرد، وزن در نژاد ژاپانست (۸۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم) است.

خروس های ژاپانیز دارای سینه پهن و بزرگ و متمایل به جلو بوده به طوری که دم بسیار بالاتر نسبت به سینه اش قرار می گیرد، پاها در این نژاد مرغ زینتی نسبت به کل بدن بسیار کوتاه است به طوری که زیر بدن وی پنهان می شود و فاقد پر می باشد و در انواع رنگها موجود است.

 

تغذیه:

جهت تغذیه مرغ و خروس نژاد ژاپانیز می توان از انواع دانه های غلات مانند گندم، ارزن و..  مخصوصاً دان مرغداری و کنسانتره به همراه سبزیجات تازه بهره جست.

690643_Abia4ag4

سن بلوغ:

سن بلوغ در حدود ۶ ماهگی است.

 

تعداد تخمگذاری:

تعداد تخمگذاری در سال در حدود۱۸۰ تخم می باشد.

 

زمان در آمدن جوجه از تخم:

۲۰ تا ۲۱ روز بعد از خوابیدن مادر بر روی تخمها است.

 

محل نگهداری:

برای نگهداری این نژاد مرغ و خروس بستر توری یا پوشیده شده از ماسه ، کاه و کلش و علوفه و… می باشد. حد اعقل فضای جهت نگهداری از یک جفت مرغ و خروس پونیکس ۶ متر مربع به بالا است، این حداعقل فضا برای حفظ سلامتی و همچنین فعالیت تولید مثل الزامی است.

درصورتی که فضای محل نگهداری کوچک است بهتر است سقف محل نگهداری در حدود ۱/۵  متر در نظر گرفته شود تا از پر زدن و برخورد با دیواره های محل نگهداری و صدمه دیدن پرنده جلوگیری شود.

BTW-Jap-Female

 

برچسب‌ها:, , , , , ,

پاسخی بگذارید

چهار × 1 =