مرغداری‌ها در آستانه ورشکستگی

اخبار

مرغدار نمونه کشوری از آذربایجان غربی با بیان اینکه مرغداری ها به دلیل مشکلات اقتصادی در آستانه ورشکستگی قرار دارند، گفت: نهاده های لازم در مرغداری ها با ارز آزاد خریداری شده و دولت از صنعت مرغداری حمایت نمی کند.
علی سواری، ضمن گلایه از شرایط اقتصادی موجود و حاکم بر جامعه می گوید: امروز همه خبر از گرانی قیمت مرغ می دهند اما کسی نمی داند همین مرغ با این قیمت امروز برای کمرغدار ضرر ده است چرا که قیمت نهاده ها دوبرابر شده و بیشتر آنان وارداتی هستند.
وی، ادامه می دهد: افزایش بی رویه قیمت نهاده ها، دارو و ویتامین ها که اکثرا وارداتی هستند و البته سو استفاده تولیدکنندگان داخلی از وضع و شرایط حاضر باعث خارج از مدار رفتن بسیاری از مرغداران شده است.
توزیع نهاده های مرغداری با ارز آزاد
این مرغدار، ابراز می کند: قیمت ها معقول نبوده وقیمت تمام شده مرغ تولیدی بسیار بالاتر از مبلغ فروش آن است دولتمردان در این راستا توجه مافی داشته باشند و چاره ای بیاندیشند چرا که تولید کننده توان ضرر و زیان ندارد و ادامه این روند ضرر ها آسیب های قابل توجهی خواهد داشت.
وی، تاکید می کند: افزایش نهاده ها و عدم حمایت دولتمردان و نادیده گرفتن مرغداران باعث شده که تمام مرغداران بیش از ۴ ماه در بازار متضرر بوده و حتی اموال شخضی خود را نیز در این راه از دست بدهند با ادامه روند تمام مرغداران از فعالیت خود استعفا داده و مرغ وارداتی خواهد شد.
سواری، اظهار می کند: ۷۰ درصد نهاده های لازم برای مرغداران از خارج کشور تامین شده و ارز دولتی نیز به کسانی تعلق گرفت که هیچ اطلاعی از این صنعت ندارند درحالی کهع باید ارز ددولتی در اختیار انجمن های صنعت مرغداری قرار می گرفت.
دلالان تنها منفعت کننده در بازار
وی، ادامه می دهد: امروز مظلوم ترین قشر در جامعه تولیدکنندگان بوده و تنها سود برندگان این بحران دلالان و واسطه ها هستند و نهاده های مرغداری را با یمت آزاد در اختیار مرغدارن قرار می دهند.
این مرغدار نمونه کشوری، می گوید: اگر سرمایه خود را به بازار سکه و ارز سوق می دادم امروز میلیاردر بودم اما من تمام سرمایه خود را در بخش مرغداری نگه داشته و امروز با ارز آزاد نهاده خریده، ضررده بوده و توان مقابله با رکود و تورم را ندارم با ادامه این روند نسبت به جمع آوری اقدام میکنم تا مرغ وارداتی شده و با دلار چند ۱۰ هزاری وارد شود.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

12 − دو =