لزوم برنامه ریزی صادرات گوشت مرغ برای سمنانی ها

اخبار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: مرغداران این استان با توجه به استانداردهای تولید مرغ برای ورود به بازار جهانی و توسعه صادرات، در این بخش برنامه داشته باشند.
سید حسن میرعماد افزود: بیش از 70 درصد از مرغ تولیدی درسمنان به دیگر استان های کشور ارسال و تنها 30 درصد از آن در استان مصرف می شود.
وی خاطر نشان کرد: اکنون وزن مرغ تولیدی درسمنان بین 2 کیلو و 600 گرم تا 2 کیلو و 800 گرم در نوسان است که با این رقم در تولید مرغ، نمی توان با بازارهای جهانی رقابت کرد.
میرعماد ادامه داد: وزن استاندارد برای صادرات مرغ در بازار منطقه بین یک تا یک کیلو و 400 گرم است که باید مرغداران استان برای ورود به بازار جهانی برای تغییر اندازه وزن مرغ برنامه داشته باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان تصریح کرد: تولید مرغ صادراتی در این استان نیازمند برگزاری کلاس های توجیهی و فرهنگ سازی است و با این راهبرد می توان برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در این بخش گام های موثری برداشت.
وی اضافه کرد: کیفیت بخشی تجهیزات تولید و تغییر الگوی خوراک طیور از جمله راهکارهای موثر برای استانداردسازی وزن مرغ است که مرغداران برای دستیابی به بازار فروش به این راهبردها توجه کنند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی سمنان اضافه کرد: در 6 ماه نخست امسال بیش از 28 هزار تُن گوشت مرغ در این استان تولید و دستکم 50 درصد از آن به استان تهران ارسال شده است.
در سال گذشته 25 میلیون و 644 هزار قطعه مرغ شامل 55 هزار و 160 تن گوشت مرغ در سمنان تولید شد و این میزان تولید براساس برآورد انجام شده در سال جاری به بیش از 60 هزار تُن می رسد.
استان سمنان 450 واحد مرغداری دارد که 400 واحد تولیدکننده مرغ گوشی و چهار واحد تولیدکننده مرغ بدون آنتی‌بیوتیک فعالیت دارند.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

هفت + 4 =