چگونه طوطی کاسکو را با خانه و محیط جدیدش آشنا کنیم؟

مقالات

اولین کار قبل از اینکه کاسکو را به خانه بیاورید این است که برای او یک قفس تمیز، بزرگ و محکم تهیه کنید. ظروف آبخوری و دانخوری باید پر از آب و غذای تازه باشند. محل قرار دادن قفس نیز خیلی مهم است.

برای شروع به هیچ وجه قفس را در جای شلوغ و پر رفت و آمد قرار ندهید.

اولین کار قبل از اینکه کاسکو را به خانه بیاورید این است که برای او یک قفس تمیز، بزرگ و محکم تهیه کنید. ظروف آبخوری و دانخوری باید پر از آب و غذای تازه باشند. محل قرار دادن قفس نیز خیلی مهم است. برای شروع به هیچ وجه قفس را در جای شلوغ و پر رفت و آمد قرار ندهید چرا که محیط جدید به اندازه کافی برای پرنده تازگی داشته و بدیهی است که مکان های پر رفت و آمد آن هم در روزهای اول می تواند کاسکو را مضطرب سازد؛ پس قفس را از راهروهای شلوغ دور نگه داشته و از قرار دادن قفس جلوی پنجره نیز خودداری نمایید.

بهترین حالت این است که قفس را پشت به دیوار یا یک گوشه قرار دهید تا پرنده مجبور نگردد برای نگاه کردن به اطرافش 360 درجه بچرخد؛ این باعث خواهد شد که طوطی کاسکو بیشتر احساس امنیت کند. از نصب قفس در آشپزخانه و نقاطی که در معرض باد، سرما و نوسانات هوا قرار دارند خودداری نمایید.

وقتی که پرنده را به خانه آوردید رفتاری که در رابطه با او در پیش می گیرید و نحوه مراقبتتان از کاسکو در طول چند روز اول تا حد زیادی بستگی به خود طوطی دارد. برخی می گویند که بهتر است 2 روز اول پرنده را در قفس تنها بگذارید چون اینگونه به پرنده زمان لازم جهت آشنایی و عادت کردن به قفس و محیط اطرافش داده می شود.

بازی با طوطی خاکستری یا کاسکو

اما اگر جوجه کاسکویتان دست آموز و اهلی باشد این راهکار صحیحی به شمار نمی رود. در اغلب موارد لمس جوجه کاسکو و واکنش ها و رفتارهای نرم و محترمانه اطرافیان باعث قوت قلب و جلب اعتماد پرنده خواهد شد. برای یک جوجه کاسکوی دست آموز هیچ چیز بدتر از این نیست که وارد یک خانه و محیط جدید شود و 2 روز تمام بدون اینکه کسی با او ارتباطی برقرار کرده یا او را لمس کندتنها در قفس بماند. این برای جوجه کاسکو کافی است تا خود راتنها حس کند.

از طرفی فعالیت و شلوغی بیش از حد در اطراف پرنده یا تماس های فیزیکی بسیار زیاد نیز می تواند برای جوجه کاسکو مشکل آفرین باشد. در چند روز اول تمام خانه یا اعضای آن را به پرنده معرفی نکنید و از دعوت های شلوغ دورهمی نیز اجتناب نمایید (این درمورد تمامی کاسکوها صادق است چه پیر و چه جوان). وقتی کاسکو را به خانه آوردید او را روی دست خود گذاشته و به اتاقی که قفس در آن قرار دارد ببرید.

برقراری ارتباط با طوطی کاسکو

به او کمی فرصت دهید تا نگاهی به محیط اطرافش بیاندازد و در طول این مدت با او به آرامی حرف زده و بگویید که آنجا خانه ی جدید او است و این که قرار است شما به خوبی از او مواظبت کنید. فوراً کمی غذا و آب تازه برای کاسکو بیاورید تا به او یادآور شوید که چقدر از آمدنش به خانه تان خوشحالید.

بهتر است طوطی کاسکو را شب هنگام همیشه در قفس قرار دهید. طوطی های کاسکو در صورت عدم خواب کافی بسیار مضطرب و عصبی می شوند. از طرفی برخوردار بودن از یک روتین خواب نیز مزیت بسیار بزرگی برای طوطی کاسکو به شمار می رود چرا که کاسکوها عاشق روتین هستند.

به همین دلیل بهتر است در صورت امکان جوجه کاسکو را هر شب سر همان ساعت در قفسش بگذارید. بیشتر کاسکوها دوست دارند که به هنگام شب یک تکه پارچه بر روی سقف قفسشان انداخته شود چرا که اینگونه احساس امنیت و آسودگی نموده و از طرفی وقتی پارچه بر روی سقف قفس انداخته می شود یعنی اینکه وقت خواب فرا رسیده است.

برچسب‌ها:, , , , ,

پاسخی بگذارید

هشت − 5 =

وب سایت فروشگاه دستگاه جوجه کشی ، شما می توانید خیلی راحت دستگاه جوجه کشی خود را سفارش و در سریع ترین زمان ممکن آن را دریافت کنید . دستگاه های جوجه کشی موجود در وب سایت تماما اصل بوده و با ضمانت یک ساله شرکت برای شما ارسال خواهد شد . انواع دستگاه جوجه کشی ، دستگاه جوجه کشی خانگی ، دستگاه جوجه کشی صنعتی ، دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی . چیکن دیوایس فروشگاه ماشین جوجه کشی . امن و مطمئن خرید کنید . امروزه جوجه کشی یکی از راه های خوب درآمد محسوب می شود برای جوجه کشی داشتن دستگاه جوجه کشی این فرایند را برای شما راحت می کند . شما با خرید دستگاه جوجه کشی خیلی راحت می توانید اقدام به جوجه کشی انواع طیور اعم از : جوجه کشی مرغ ، جوجه کشی بلدرچین ، جوجه کشی شتر مرغ ، جوجه کشی ... . کافی است تخم نطفه دار را داخل دستگاه جوجه کشی قرار داده و اقدام به جوجه کشی کنید .