طرح آمایش واحدهای مرغداری در استان قزوین اجرا شد

اخبار

معاون بهبود تولیدات دامی استان قزوین گفت: طرح آمایش واحدهای مرغداری استان با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اجرا شده است
علی شاپورزاده در کمیته آمایش واحدهای مرغداری وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: این طرح با هدف ارائه سیاست های توسعه ای و تنظیم برنامه نحوه فعالیت واحدهای مرغداری در کشور و گاهش تلفات بروز بیماری آنفلونزای مرغی ارائه شده است.
به گفته وی با توجه به بروز بیماری انفلوانزای مرغی در کشور؛ وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تشکیل جلسات با حضور دستگاههای مرتبط از جمله سازمان محیط زیست اداره کل دامپزشکی و مرکز تحقیقات برای اجرای این طرح در کشور کرده است.
وی بیان کرد: استان قزوین تنها استانی است که اقدام به اجرای طرح آمایش واحد های مرغداری در کشور کرده است.
شاپورزاده گفت: این طرح در کمیته آمایش واحدهای مرغداری وزارت جهاد کشاورزی ارایه و مقرر شد پس از بررسی نسبت به اجرای آن در سطح کشور تصمیم گیری شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به وضعیت تولید مرغ و تخم مرغ در استان اشاره کرد و گفت : در حال حاضر سالانه بیش از ۶۰ هزار تن کوشت مرغ در استان تولید می شود که پیش بینی می شود تا پایان برنامه ششم این میزان ۷۲۰۰۰ تن برسد.
وی خاطر نشان کرد : استان قزوین با دارا بودن ۷۰ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت ۸میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه از بزرگترین استانهای تولید تخم مرغ در کشور محسوب می شود.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

15 + 10 =