صادرات جوجه از استان اردبیل افزایش یافت

اخبار

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: میزان صادرات جوجه یک روزه از این استان در 2 ماه اول سال جاری 2 میلیون و 800 هزار قطعه بوده که نسبت به ماههای مشابه سال گذشته 77 درصد افزایش یافته است.
نوبخت اژدری با اشاره به اینکه استان اردبیل یکی از قطب های مهم تولید جوجه یکروز در کشور می باشد، افزود: جوجه های تولیدی این استان علاوه بر تامین نیازهای داخلی به کشورهای ارمنستان ، ترکمنستان و آذربایجان صادر می شود.
وی اظهار کرد: 278 واحد از مرغداری های استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که ظرفیت تولید آنها پنج میلیون و 537هزار و 139 قطعه می باشد.
وی به سیاست دولت مبنی بر حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلاینده های طبیعی اشاره کرد و گفت: تمام واحدهای مرغداری باید اقدام به تغییر سیستم گرمایشی خود از گازوئیل به گاز طبیعی کرده و از یارانه دولتی در این زمینه استفاده کنند.
وی افزود: در حال حاضر 202 واحد مرغداری نیز در استان فعال هستند که از گاز طبیعی بر خوردار نیستند و این واحدها همچنان با سوخت مایع گازوئیل فعال هستند ، ظرفیت تولید این واحدها نیز سه میلیون و 661 هزار و 241 قطعه می باشد.
وی از صاحبان واحدهای مرغداری های استان خواست حداکثر تا پایان سال جاری برای گازدار کردن واحدهای خود به گاز طبیعی اقدام کنند تا با کاهش هزینه های تولید واحدهای مرغداری خود را مدیریت کنند.
استان اردبیل با بیش از پنج میلیون واحد دامی و مراکز تولید همچون مراکز متعدد پرورش دام و طیور ، وجود 2 مجتمع عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان ، کارخانه های متعدد خوراک دام و طیور ، سه باب کشتارگاه صنعتی دام و پنج باب کشتارگاه صنعتی طیور یکی از استان های مهم این بخش در رشد اقتصادی کشور است.

برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

سه × پنج =