روش جدید چیدن پرهای پرندگان

مقالات

آیا باید پرهای پرنده را کوتاه کرد؟ بله باید این کار را کرد؟ یک راه جدید برای کوتاه کردن پرهای بال پرنده های خانگی را معرفی می کنیم.

پرندگانی که کمتر شناخته شده (اگزوتیک) هستند جزو محبوب ترین حیوانات خانگی می باشند. بسیاری از مردم پرنده نگه می دارند و آنها را خیلی دوست دارند ولی سؤالاتی برای آنها پیش می آید. یکی از معمول ترین این سؤالات این است: آیا باید پرهای پرنده را کوتاه کرد؟ بله باید این کار را کرد.

برای سالها پرهای بال را به این صورت کوتاه می کردند که پرهای نوک بال را تا نصفه کوتاه می کردند و آن برش را تا لایه ی بعدی پرها (Covert feathers) که کوچکتر و پوشاننده هستند، ادامه می دادند. این روش قابل قبول بود و هنوز هم بسیاری از دامپزشکان به همین روش پرها را کوتاه می کنند. اما این روش باعث ناراحتی پرنده می شود. پرندگان موجوداتی کُرکی هستند و سعی می کنند ساقه پرهای کوتاه شده را طوری بیارایند که نرم تر شود و بدن آنها را اذیت نکند. این مسئله را بدین صورت می توانید تشخیص دهید که ساقه  پرها شکل انفجار ستاره ای به خود می گیرند گویی منفجر شده اند.

عکس-کوتاه-کردن-آموزش-پرهای-طوطی-کاسکو-www.ehowtodo.ir-3

روش جدید کاملاً فرق دارد. دامپزشک به آرامی بال را باز می کند و پرها را یک به یک از هم جدا می کند, سپس یک قیچی با نوک گرد برمی دارد. ترجیحاً قیچی مخصوص پرنده یا ناخن گربه و پرها را از پایه ی آن کوتاه می کند. این کار باعث می شود کل پر جدا شود و دیگر لازم نیست پرنده ساعتها وقت صرف مرتب کردن آن کند. با این روش دامپزشک تعداد کمتری از پرها را کوتاه می کند و شکل ظاهری بال قشنگ تر از روش قبل است. این روش شانس بریده شدن اتفاقی یک پر خونی (BLOOD FEATHER) را کاهش می دهد.

روش جدید کوتاه کردن پرهای بال، مزایای زیادی دارد. دفعه بعد که خواستید این کار را بکنید، از دامپزشک بخواهید روش جدید را استفاده کند. هم شما و هم پرنده تان خوشحال تر خواهید بود.

ly_ChidanPar_1_

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

17 − 9 =