راه کارهای مهم برای پرورش بوقلمون

مقالات

برای شروع این کار باید حدود 40میلیون تومان سرمایه اولیه داشته باشید، البته این مقدار برای پرورش بوقلمون در مقیاس صنعتی است.

اگر سرمایه شما کمتر است می توانید برای شروع به صورت سنتی عمل کرده و آرام آرام کار خود را گسترش دهید. از این سرمایه گفته شده، باید 5 میلیون تومان را برای خرید جوجه بوقلمون اختصاص داده و باقی را برای مواردی مثل تهیه دان مورد نیاز پرنده صرف کنید. بهتر است پیش از این کار به کارشناسان جهادکشاورزی مراجعه کرده تا آنها شما را در زمینه تولید و پرورش راهنمایی کنند، علاوه بر آن توصیه می کنیم از کسانی که در این حوزه تجربه دارند نیز مشورت بگیرید.

Large male turkey in natural surroundings displaying tail feathers

برای آموزش هم می توانید در کلاس هایی که بسیج سازندگی در این موارد برگزار می کند شرکت کرده تا با فوت و فن کار آشنا شوید. یکی از کلید های پیشرفت در این حیطه آن است که پیش از تولید محصول، مشتری خود را پیدا کنید. حتما لازم است به میزان تقاضای بازار توجه کرده و سپس کار خود را توسعه داده و تولید را افزایش دهید.

نکته دیگر آن است که اگر می خواهید هزینه های شما کمتر شود بهتر است کار قطعه بندی و بسته بندی را نیز خودتان انجام دهید زیرا در این صورت واسطه ها حذف شده و خب مسلما مخارج شما کاهش پیدا می کند. اگر کار خود را با 500 جوجه شروع کنید به تنهایی می توانید از پس آنها برآیید؛ در طول روز 3 الی 4ساعت کار می برد و باقی را فقط باید به آنها سر بزنید. البته به استثنای هفته اول که باید شبانه روز بالا سر جوجه ها بمانید و به آنها رسیدگی کنید.

برای دریافت مجوز کار ابتدا با در دست داشتن مدارکی چون کارت ملی و سند مالکیت یا اجاره نامه مکان مورد نظرتان باید به جهادکشاورزی مراجعه کرده و نامه موافقت اصولی را بگیرید، پس از آن سازمان جهادکشاورزی بررسی هایی را انجام می دهد و سپس درصورت عدم مشکل، پروانه بهره برداری برای شما صادر می شود.

اگر در طول مسیر اخذ مجوز با مشکلی مواجه شدید می توانید از مشاوره بسیج سازندگی کمک بگیرید. برای فروش محصولات خود بهتر است مشتریان را از طریق تولیدکننده ها یا فروشنده های قدیمی این محصول شناسایی کرده و اقدام کنید.

درنظر داشته باشید که در شرایط رونق بازار می توانید بوقلمون ها را به کشورهای همسایه نیز صادر کنید. اگر کار خود را با یک گله 500تایی شروع کرده باشید، در عرض 4ماه حدود 12میلیون تومان سود می کنید.

bogalamon-new05

 

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

13 − شش =