دولت کار خاصی برای تأمین خوراک طیور نکرده است

اخبار

رئیس اتحادیه مرغداران استان اصفهان بابیان اینکه ظرفیت ۱۲ میلیون جوجه ریزی ماهیانه داریم، گفت: ظرفیت ماهیانه ۱۲ میلیون جوجه ریزی داریم اما پنج الی شش میلیون جوجه ریزی اتفاق می‌افتد و بیش از ۵۰ درصد مرغداری‌ها ورشکسته شده‌اند و فعالیت نمی‌کنند.
فرهاد جعفریان در رابطه با چرایی افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر، اظهار کرد: نمی‌توان گفت افزایش قیمت، در حال حاضر قیمت مرغ واقعی شده است.
رئیس اتحادیه مرغداران استان اصفهان بابیان اینکه قیمت مرغ هنوز هم واقعی نشده که بستگی به عرضه و تقاضا دارد، گفت: امروز شاهد کاهش دویست تومانی قیمت مرغ زنده و سیصد تومانی مرغ در کشتارگاه بودیم.
وی افزود: در کل قیمت واقعی مرغ برای مصرف‌کننده بین ۱۰ و ۱۱ هزار تومان است و طبق تورم و گرانی‌های اخیر، هرچه این قیمت کمتر باشد تولیدکننده ضرر می‌کند.
جعفریان با اشاره به اینکه اعتصاب رانندگان نهاده‌های دامی به‌شدت گران شده است، بیان کرد: اگر مرغ زنده‌ای در سالن باشد و نهاده ذرت و سویا نباشد که به آن به دهند، مجبور است نهاده‌های دامی را با قیمت گران‌تر بخرد.
وی با تأکید بر اینکه دولت کار خاصی برای تأمین خوراک طیور نکرده است، خاطرنشان کرد: سازمان پشتیبانی امور دام اعلام می‌کند که خوراک دام دادیم اما این خوراک برای یک روز مرغداری است.
رئیس اتحادیه مرغداران اصفهان ادامه داد: اتفاقی که چند روز گذشته افتاد این بود که با اختصاص ذرت سویا، برای مرغداران، حساب کردیم ۹۰ گرم بر اساس جوجه ریزی سهمیه می‌شود.
وی گفت: به یک مرغداری که ۵۰ هزار جوجه ریخته است، چهار و نیم تن ذرت می‌دهند که این مقدار ذرت برای یک روز مرغداری نمی‌شود و مصرف یک روز جوجه را بیشتر نداده‌اند.
جعفریان بابیان اینکه دو هزار و ۳۰۰ واحد مرغداری در استان وجود دارد خاطرنشان کرد: ظرفیت این را داریم که ماهیانه ۱۲ میلیون جوجه ریزی داریم اما پنج الی شش میلیون جوجه ریزی اتفاق می‌افتد و بیش از ۵۰ درصد مرغداری‌ها ورشکسته شده‌اند و فعالیت نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: طبق نظرات کارشناسان وقتی به قیمت ۹ هزار تومان برگردد مرغدار ضرر می‌کند و سال‌های اخیر هم که کمتر از نرخ واقعی عرضه‌شده باعث تعطیلی خیلی از مرغداری‌ها شد.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

3 + 17 =