تخم نطفه دارخروس نژاد فونیکس

محصولات

فونیکس ها بیشتر از هرچیزی پرندگان زینتی  هستند که جهت نمایش پرورش داده می شوند که البته دم زیبا و بلند این پرندگان با آرایش خاص خود، این واقعیت را بیشتر به رخ می کشد ماده های فونیکس ها از لحاظ  تخمگذاری به شدت ضیف بوده و از طرفی

 فرم خاص بدن این نژاد از طیور آنها را از لحاظ تأمین گوشت نیز ناکارآمد نموده است. به همین دلیل آنها در مزارع و منازل فقط جهت زیبایی بخشی و بعنوان دکوراسیون نگهداری می شوند.

برای فونیکس ها دو منشأ و مبدأ محتمل وجود دارد. یک منشأ که اصلیت آنان را به ژاپن و گونه اوناگوداری رجوع می دهد و منشأ دیگر که آن را گونه ای خالص مربوط به ایالات متحده می داند این گونه بطور رسمی تا سال 1956توسط موسسه مرغداری آمریکا شناخته وتایید نشده بود.

 بزرگترین تفاوت بین گونه های آمریکایی و آسیایی این است که در گونه آسیایی دم آنها می تواند تا 0.5 متر و حتی بیشتر هم رشد کند در حالیکه در گونه آمریکایی این اندازه نصف می شود.

با وجود دم بلندشان که نیازمندی به فضای بیشتر را افزایش می دهد به خوبی با محدودیت قفس کنار می آیند. آنها می توانند نسبت به انسان ها وحشی و یا خونسرد و خجالتی باشند. اما در کل این پرندگان رابطه خوبی با انسان ها نداشته و دوست ندارند که  کسیپاپیچشان شود.فونیکس ها بیشتر با دمشان شناخته می شوند که گاهاً می تواند به صورت افراطی رشد کند. از آنجائیکه دم نرهای این گونه بسیار بلند بوده و حالتی تقریبا آویزان دارد، لذا هنگام حمل و یا هرگونه تماس باید مراقب باشید تا آسیبی به آن نرسد

خروس های نژاد فونیکس دارای کاکلی با سایز متوسط و غبغبک هایی با درازای متوسط هستند که هر دو به رنگ قرمز روشن می باشند. آنها دارای رنج رنگ های بسیار متفاوتی از نقره ای و سفید تا سیاه و طلائی و قرمز و قهوه ای هستند. پاها و نوک آنان نیز به رنگ طوسی روشن می باشد فونیکس ها جهت داشتن دم های سالم و تمیز نیازمند مراقبت زیادی هستند بستر و قفس ها ی آنان باید تمیز و خشک بوده و نشیمن گاه و محل استراحت آنان نیز به اندازه کافی از سطح زمین  بالاتر قرار بگیرد به نحوی که دمشان با آلودگی های موجود در کف قفس در تماس نباشد.

  بعلاوه دم این گونه ممکن است در ماه های سرد فصل زمستان دچار سرمازدگی شود بنابراین آنها در طول این مدت نیازمند قفس هایی گرم جهت کنار آمدن با تغییرات دمایی هستند.

 جهت خرید تخم نطفه دار انواع مختلف طیور و یا دستگاه جوجه کشی اینجا راکلیک کنید.

تخم نطفه دارتضمینی خروس توسط شرکت برند جوجه ارائه می شود ارسال محصول به سرتاسر کشور_در کمترین زمان_با کمترین هزینه

chicken-device.com

phoenix-hen-rooster_20_281_29

phoenix-hen-rooster_20_282_29

 

برچسب‌ها:, , ,

پاسخی بگذارید

نه + سیزده =