جوجه ریزی 24 میلیون قطعه در واحدهای مرغداری استان مرکزی

اخبار

24  میلیون و 445 هزار قطعه جوجه ریزی امسال در سطح مرغداری ها و واحدهای پرورش طیور استان مرکزی انجام شد.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت:146 میلیون و 546 هزار دز واکسن علیه بیماری های نیوکاسل، آنفلوآنزا و گامبرو در مرغداری ها و واحدهای پرورش طیور استان مرکزی مصرف شده است.
اثنا عشری افزود: 6 هزار و 632 مورد بازدید و مراقبت و 13 هزار و 570 مورد نمونه برداری از مراکز صنعتی، روستاها، زیستگاه ها و کشتارگاه های طیور استان مرکزی توسط بازرسان اداره کل دامپزشکی استان انجام شده که در روند این بازدیدها 35 مورد کانون بیماری مشاهده و اقدامات لازم صورت گرفته است.
او گفت: 15 مزرعه فعال پرورش ماهی به ظرفیت 45 میلیون و 72 قطعه در استان وجود دارد که پرورش تخم چشم زده نیز در آن ها انجام می شود.
دکتر اثنا عشری افزود: 22 میلیون قطعه بچه ماهی قزل آلا امسال از کشورهای فرانسه، اسپانیا و آفریقای جنوبی به استان مرکزی وارد شده که پس از سپری شدن دوره پرورش و رسیدن به وزن بالاتر در سطح کشور توزیع می شود.
40 مورد نمونه برداری درسال جاری از مزارع پرورش ماهی استان مرکزی انجام شده و یکهزار و 200 مورد آزمایش در جریان این بازدید ها توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان صورت گرفته است.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 45 هزار قطعه ماهی امسال از در مزارع پرورش استان استحصال شده است.
55 مورد بازدید و مراقبت در سال جاری از زنبورستان های استان مرکزی انجام و پنج هزار و 897 مورد نمونه برداری از این زنبورستان ها انجام شده است.
وی ادامه داد: زنبورستان های این استان امسال 12 کانون بیماری زا داشتند که اقدامات لازم انجام گرفت.
899 واحد پرورش طیور، 491 واحد گاوداری صنعتی و 191 واحد کارگاه پرورش آبزیان در استان مرکزی وجود دارد.

جهت سفارش تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

17 − پانزده =