جوجه‌ریزی برای تأمین مرغ مورد نیاز بازار در گیلان آغاز شد

اخبار

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان از آغاز جوجه‌ریزی ۸ میلیون قطعه‌ای در ۴۰۰ واحد مرغداری این استان برای تأمین ۱۵ هزار تن مرغ شب عید خبر داد.
حجت علی اکبرنژاد بااشاره به اینکه با هدف تامین مرغ مورد نیاز برای تنظیم بازار شب عید جوجه‌ریزی برای تولید ۱۵ هزار تن مرغ در ۴۰۰ واحد مرغداری برنامه ریزی شده است، اظهارکرد: در این برنامه‌ریزی ۸ میلیون جوجه‌ریزی در نظر گرفته شده است.
اکبرنژاد به کشتار روزانه حدود ۵۰۰ تن مرغ در گیلان اشاره کرد و افزود: از این مقدار حدود ۲۴۰ تا ۲۵۰ تن در داخل استان توزیع و بقیه به استان تهران فرستاده می‌شود.
وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در تولید مرغ وجود ندارد، گفت: از مهر امسال تاکنون ۱۱ هزار تن نهاده‌های دامی بین تولیدکنندگان توزیع و توزیع ۱۱ هزار تن دیگر نیز آغاز شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه قیمت مرغ در بازار شب عید گیلان افزایش پیدا نمی‌کند، گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده ۱۲ هزار تومان تعیین شده است.
اکبرنژاد افزود: ستاد تنظیم بازار با جدیت روند عرضه و تقاضای مرغ در فروشگاه‌های استان گیلان را مورد پایش و نظارت قرار می‌دهد.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

سیزده − 6 =