تفاهم نامه پرورش شترمرغ در منطقه آزاد چابهار منعقد شد

اخبار

تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و بخش خصوصی ‘شرکت مکران ساحل آرامش’ در راستای ساماندهی و حمایت از پرورش، تولید و فرآوری شترمرغ در پیکره هفت منطقه آزاد چابهار منعقد شد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار داشت: تفاهم نامه پرورش شترمرغ برای ایجاد اشتغال بیش از هزار خانوار در منطقه آزاد چابهار توسط صندوق کارآفرینی و بخش خصوصی منعقد شد.
اصغر نورالله زاده افزود: براساس این تفاهم نامه به هزار خانوار از روستاییان سطح شهرها و روستاهای مختلف استان سیستان و بلوچستان تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
وی بیان کرد: در فاز نخست این تفاهم نامه 250 خانوار برای دریافت تسهیلات 12 میلیون تومانی با بهره صفر درصد به صندوق کارآفرینی امید معرفی می شوند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور ادامه داد: در بخش دیگری از این تفاهم نامه آمده است به هر خانوار 20 قطعه جوجه و غذای 6 ماهه شترمرغ تحویل و شرکت مکران ساحل آرامش پس از 6 ماه با نرخ مصوب از آنان خریداری می ‌کند.
وی تصریح کرد: به خانوارهایی که در امر پرورش و پرواربندی شترمرغ مشارکت می کنند توسط صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تسهیلات 12 میلیون تومانی بدون بهره با تنفس 2 ساله پرداخت می شود.
نوراله زاده افزود: خانوارهایی که جوجه شترمرغ جهت پرورش تحویل می گیرند توسط کارشناسان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان آموزش های لازم را فرا می گیرند.
وی گفت: 70 درصد شترمرغ فرآوری شده به ‌صورت پوست و روغن به اروپا بویژه کشورهای اسکاندیناوی و حاشیه خلیج‌ فارس صادر می شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار داشت: در این طرح 24 هزار قطعه شترمرغ در سال پرورش داده می شوند که بیش از 12 میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری این طرح است.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید، رئیس مرکز فرش ملی ایران، رئیس فراکسیون فرش و نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران منطقه آزاد از طرح های اشتغالزای پرورش شتر مرغ، ساخت عروسک و اسباب بازی تیس، مجتمع بوم گردی دُربلوچ، تولید آب رادیاتور و پلاستیک منطقه آزاد چابهار دیدن و در همایش فرش دستباف ایران شرکت کردند.
همایش فرش دستباف ایران به مدت 2 روز در منطقه آزاد چابهار در حال برگزاری است.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

18 − 3 =