تغذیه عروس هلندی

مقالات

غذای مورد علاقه اکثر عروس هلندی ها، دانه هایی مثل ارزن می باشد ولی علاوه بر ارزن به بقیه تخمه ها و دانه ها هم علاقه نشان می دهند: جو دو سر ، تخمه آفتاب گردان و شاهدانه . پرنده هایی که  رژیم غذایی غیر متنوعی داشته باشند و فقط تخمه و دانه بخورند، دچار فقر غذایی و کمبود ویتامین می شوند. بنابراین اگه پرنده شما فعلا این وضعیت را دارد  مجبور هستید از مولتی ویتامین و مکملها استفاده کنید.

رژیم غذایی خوب و سالم برای عروس هلندی ها به اینصورت است که یک قسمت از چهار قسمت غذای روزانه پرنده باید حاوی  پلت ، یک چهارم آن مخلوط دانه و تخمه، یک چهارم سبزیجات و میوه , و بقیه شامل برنج پخته ، ذرت و مخلوط حبوبات ، نان ، ماکارونی ، پنیر  و گوشت سفید باشد.

از تمام آجیل ها می توانید برای عروس هلندی استفاده کنید.  برخی آجیل ها  را با پوست در اختیارش بگذارید تا با نوکش تمرین کند.

3

 

سبزیجات کامل کننده  غذای پرنده است. عروس هلندی تان را به هر روشی تشویق به خوردن سبزیجات کنید. برخی سبزیجات مفید برای عروس هلندی ها شامل: هویج، سیب زمینی، کلم بروکلی، فلفل سبز، چغندر، گوجه فرنگی پخته است.

میوه منبع تامین مینرال و ویتامین های طبیعی می باشد.بنابراین دادن میوه را شروع کنید دفعات اول پرنده میوه را قبول نمی کند ولی به مرور میوه را تست می کند. میوه  هایی که اکثر کاکاتیل ها دوست دارن شامل: سیب، هلو، موز، آلو، پرتقال، کیوی، گلابی، توت ها است.

ذرت خوردن عروس هلندی

 

یکی از نیازهای مهم پرنده، نیاز به پروتئین است که برای رشد پرنده ضروری است. غذاهای پروتئین دار شامل: تخم مرغ پخته ،  پنیر، جوانه ها، حبوبات پخته و اسفناج هست. همچنین می توان گاهی به پرنده گوشت پخته و  یا مرغ و ماهی در قطعات ریز بدهید.

اگر پرنده شما از همه مواد غذایی که گفته شد استفاده می کند نیازی به مکمل های ویتامینی و مینرال ندارد. توجه داشته باشید که ویتامین اضافی نه تنها مفید نیست بلکه می تواند موجب مسمومیت با ویتامین در پرنده بشود.

و اما غذاهای  ممنوعه برای عروس هلندی:  آووکادو ، شکلات و کافیین ، کاهو  و کلم ، چربی. همچنین از دادن محصولاتی که شیر دارد به میزان زیاد خودداری کنید چون لاکتوز  شیر باعث اسهال پرنده می شود ولی گاهی می توانید به میزان کم از ماست کم چرب استفاده کنید.

غذای عروس هلندی

این نکته را در ذهن داشته باشید که این کافی نیست که فقط مواد غذایی را برای عروس هلندی تهیه کنید. بلکه باید همیشه توجه داشته باشید که آیا پرنده از غذایی که به او داده می شود استفاده می کند؟

همچنین عروس هلند ها مخصوصا آنهایی که مرتب در قفس هستند و فعالیت بدنی زیادی نمی توانند داشته باشند، استعداد زیادی در چاق شدن دارند بنابراین از دادن غذای زیاد به پرنده خودداری کنید و به وزن و سایز پرنده توجه کنید. اگر پرنده دچار چاقی است از میزان غذا کم کنید.

10531418394636878285

برچسب‌ها:, , , , ,

پاسخی بگذارید

17 + چهارده =