تخم نطفه دار غاز محلی با کیفیت بالا

محصولات

غاز گونه‌ای از پرندگان است که متعلق به خانوادهٔ مرغابی سانان (Anatidae) هستند. خانواده مرغابی‌سانان شامل قوها و اردک ها نیز می‌شود. این نوع از غازها در زیرخانوادهغاز سانان (Anserinae) و به گروه آنسرینی (Anserini) تعلق دارند. تعدادی از مرغابی ها که از خانواده مرغابی‌های وحشی هستند به نام غاز معروفند.

Leine-atlas-picture-gallery

غازها پرندگان نسبتاً بزرگی هستند که حضورشان (حیاتشان) وابسته به آب است. نوع بیشتر غازها در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی به‌طور جدی از نوع پرندگان وحشی و مهاجر هستند که برای گذراندن زمستان از شمال به جنوب می‌آیند. غازها قرنها در یک جا (بدون مهاجرت) زندگی می‌کردند. در مغرب (اروپا) غازها از خانواده گری‌لگ (Greylag) هستند اما در آسیا غازهای کمی (از نوع گرلگ) پرورش یافته‌اند. همه غازها اکثراً گیاه‌خوارند و می‌توانند آفت‌های گلوله‌های پشمی (کاه) که محصول زمین‌های زراعتی است بخورند یا در استخرها (آبگیر) و مناطق پر علف شهری ساکن می‌شوند.

جوجه کشی غاز به طور مصنوعی با دستکاه جوجه کشی ترفندهایی دارد و مهم ترین ترفند جوجه کشی غاز اسپری آب بر روی تخم غاز می باشد.

مصرف گوشت غاز برای بیمارانی که دوران نقاهت را می‌گذرانند بسیار مفید است. حفظ سلامت قلب و کاهش کلسترول خون از جمله خواص گوشت غاز است.

گوشت غاز از خواص درمانی و داروی فوق العاده‌ای برخوردار است. در کتب طب سنتی درباره خواص گوشت غاز و فواید مصرف گوشت این پرنده آمده است که این گوشت داروی مسلولین و افراد ضعیف و غذایی مقوی وشفا بخش است. گوشت غاز به خوبی میتواند به ترمیم سلولهای بدن کمک کند و نقش به‌سزایی در تامین انرژی مورد نیاز بدن کسانی که یک بیماری عفونی را پشت سر گزاشته اند و دوران نقاهت را طی میکنند، دارد.

PilgrimGoose-atlas-picture-gallery

 

آدرس سایت جهت بازدید از محصولات:

chicken-device.com

برچسب‌ها:, , , , ,

پاسخی بگذارید

نه + نه =