ایران بزرگترین واردکننده گوشت در منطقه

اخبار

ایران تبدیل به بزرگترین واردکننده گوشت در منطقه شده است
نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه ایران تبدیل به بزرگترین واردات گوشت در منطقه شده است،گفت: ۵۰ درصد ظرفیت دامداری‌های استان آذربایجان غربی  خالی از ظرفیت تولید هستند.
جلال   محمود زاده درباره وضعیت صنعت دامداری در آذربایجان غربی،گفت:استان آذربایجان غربی یکی از قطب‌های تولید محصولات دامی و شیری در شرایطی است که نزدیک به  50درصد ظرفیت دامداری صنعتی در این  استان خالی از ظرفیت تولید هستند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:دامداری های سنتی نیز در استان آذربایجان غربی براثر تب برفکی در طی 3 سال گذشته  با تلفات بالای دامی  روبرو شدند و ازهمین  رو دولت نیز در این راستا تسهیلاتی ارائه نکرده است  تا بتوان دام های تلف شده در دامداری‌های سنتی را به نوعی جبران کرد.
وی افزود: جمعیت دام در دامداری‌های مهاباد و در کل کشور کاهش پیدا کرده است و از همین رو ،این مسئله موجب شده است که دولت با تعرفه صفر گوشت قرمز را از کشورهای دیگر بالاتر از  قیمت گوشت داخلی واردبکند.
محمودزاده افزود: بادرنظرگرفتن نیمی از هزینه‌هایی که برای  واردات گوشت  متحمل می شویم؛می توان با سرمایه گذاری در تولیدگوشت به خودکفایی نایل شد و این درحالی است که  در سه سال گذشته شعار می دادند به مرز خودکفایی گوشت رسیده ایم.
وی ادامه داد:ما تبدیل به واردکننده گوشت قرمز در منطقه  شده ایم و این امر خبر خوبی برای اقتصاد ما تلقی نمی‌شود و این موضوعات همواره برای عدم مدیریت بهینه در تولیدگوشت تلقی می‌شود.
عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ایران تبدیل به بزرگترین واردات گوشت در منطقه شده است،یادآورشد: 50 درصد ظرفیت دامداری‌های استان آذربایجان  غربی خالی از تولید هستند.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

پاسخی بگذارید

3 × چهار =