به اندازه نیاز کشور تولید مرغ و تخم‌مرغ داریم/ مشکلی برای تهیه خوراک طیور نداریم

اخبار

مهدی معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص افزایش مالیات در سال آینده گفت: به هر حال دولت در سال‌های اخیر سعی کرده تا درآمد خود را از مالیات تامین ‌کند تا کمتر به نفت وابسته باشد اما موضوع اینجاست که مالیات باید از درآمد باشد و هر کسی که در طول سال افزایش درآمد داشته به نسبت همان مالیات بیشتری را بپردازد.
وی ادامه داد: خیلی از اقشار جامعه امروز مالیات نمی‌دهند به طور مثال از سیستم واسطه‌گری هیچ گونه مالیاتی دریافت نمی‌شود در صورتی که آنها نیز از خدمات، بهره یکسان می‌برند.
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: برخی از ارگان‌ها درآمد خوبی دارند اما از دادن مالیات معاف هستند این در حالی است که عمده درآمد کشور در دست آنها است. مالیات دهندگان واقعی امروز تولیدکنندگان کوچک، متوسط و کارمندان هستند و شرکت‌های بزرگ و نیمه دولتی از پرداخت مالیات به اشکال مختلف طفره می‌روند.
وی در خصوص نقش بخش خصوصی در دور زدن تحریم‌ها گفت: بخش خصوصی می‌تواند مثل دوره قبل نقش مهمی داشته باشد البته به شرطی که به آنها آزادی عمل دهند. اکنون گشایش اعتبار سخت شده و باید حتما از کانال خاصی صورت بگیرد این در حالی است که مشکلات زیادی در حوزه صادرات کالا وجود دارد و ارز آ‌ن را باید از یک کانال مشخص عرضه کرد.
معصومی در خصوص وضعیت مرغ و تخم‌مرغ گفت: در حال حاضر به اندازه نیاز کشور تولید داریم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد این افزایش قیمت‌ها به دلیل بالا رفتن هزینه حمل و نقل است ضمن آنکه تاخیر در صدور مجوز و گران شدن بسته بندی سبب شده مشکلاتی در این حوزه به وجود آید.
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران در خصوص برخی اظهارات مبنی بر کمبود دانه‌های خوراکی برای طیور گفت: ما هیچ گونه کمبودی در این حوزه نداریم و انبارهای ما پر است و واردات نیز به اندازه مورد نیاز صورت گرفته است.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

چهار × سه =