افزایش قیمت جوجه به دلیل افزایش قیمت نهاده ها

اخبار

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: افزایش قیمت جوجه به خاطر افزایش قیمت نهاده‌ها است، با این وجود استان زنجان مشکلی از نظر تامین مرغ ندارد .
حسین جعفری،با اشاره به اینکه برای تامین مرغ منجمد زنجان محدودیتی نداریم، اظهار کرد: سازمان جهادکشاورزی استان زنجان برای آرامش بازار در بخش کشاورزی برنامه‌ریزی جامع و کاملی دارد و ذخایر گوشت و مرغ به ‌اندازه کافی موجود است، از این رو مردم نگران میزان مصرف خود نباشند .
این مسئول همچنین با اشاره به اینکه توزیع تخم‌مرغ‌های تنظیم بازار بدون محدودیت و بیش از تقاضا ادامه دارد، افزود: سازمان جهادکشاورزی با مراکزی که اقدام به گران‌فروشی بکنند قاطعانه برخورد می‌کند. همچنین تصمیم بر این است تا در جهت کاهش قیمت گوشت، هماهنگی‌های لازم بین اصناف و سازمان جهادکشاورزی صورت بگیرد. البته میانگین قیمت گوشت قرمز در استان زنجان از 9 استان همجوار بالاتر نیست.
وی افزود: در حال حاضر، 150 واحد قصابی در شهر زنجان فعالیت می‌کنند و از آن‌ جایی که قریب به اتفاق آن‌ها در بهترین نقاط شهر هستند، قیمت عرضه گوشت قرمز تا حدی بالا است. از این‌رو راه‌اندازی مراکز بزرگ عرضه محصولات پروتئینی یکی از راه‌کارهای کاهش قیمت گوشت به شمار می‌رود .
جعفری با تاکید بر این‌که توزیع گوشت منجمد در فروشگاه‌های استان مشروط بر این‌که از فروشگاه‌های معتبر خریداری شود، تا حدودی قیمت گوشت گرم را کنترل می‌کند، خاطرنشان کرد: استقرار مراکز قصابی در نقاط مرکزی شهر و احتساب اجاره‌ها و سایر هزینه‌ها تا حدی قیمت گوشت قرمز را کنترل می‌کند، از این‌رو راه‌اندازی مراکز عرضه بزرگ که مختص اقلام پروتئینی باشد بدون شک تاثیر زیادی روی قیمت‌ها خواهد داشت .

برچسب‌ها:, , , , , ,

پاسخی بگذارید

یک × 4 =