افزایش تقاضای جهانی برای خوراک طیور

اخبار

بازار خوراک مرغداری شاهد رشد تقاضا برای خوراک از جانب بخش مرغ گوشتی است؛ کشورهای آسیا / اقیانوسیه به استثنای ژاپن (APEJ) در این میان تا سال 2027 میلادی با برآورد رشد دو برابری بیشترین سود را خواهند برد.
تغییر رژیم غذایی به سمت غذای پُر پروتئین و افزایش تمایلات به گوشت مرغ و طیور نیز بر روی تداوم روند افزایشی تقاضا برای خوراک طیور بی تأثیر نیست. افزایش صادرات محصولات مرغداری، به ویژه از سوی اتحادیۀ اروپا و امریکا، لزوم نیاز به تولیدات بالای مرغداری را بیشتر می سازد که به نوبۀ خود افزایش فروش خوراک مرغ را نیز الزامی می سازد. بر اساس برآوردها نرخ رشد سالانۀ ترکیبی در رابطه با تقاضا برای خوراک طیور در طول دورۀ 2027 – 2018 میلادی از نظر حجم 7.1 درصد رشد و توسعه خواهد یافت. همچنین بر اساس این تحقیق حجم فروش خوراک طیور تا پایان سال مالی 890 میلیون تن را رد خواهد کرد.
تولید کنندگان خوراک بر روی افزایش تولیدات خود و روش های پردازش تمرکز کرده اند تا قادر به پاسخگویی نیاز رو به رشد خریداران باشند و همچنین در کنار آن می بایستی خود را با قوانین وضع شده در این راستا من جمله ساطع شدن گازهای گلخانه ای (GHG) وفق دهند. همین امر منجر به استفاده از برچسب های حاوی اطلاعات در رابطه با سلامت محصول برای اطمینان دادن به مصرف کننده گردید.
از سوی دیگر، وضع قوانین دولتی در رابطه با استفاده از آنتی بیوتیک در پرورش طیور نیز بر روی بازار خوراک طیور تأثیرگذار است. به عنوان مثال، اتحادیۀ اروپا مصرف آنتی بیوتیک در خوراک طیور را به دلیل عوارضی که اینکار برای سلامتی به دنبال خواهد داشت منع کرده است. سازمان جهانی خوراک و دارو (FDA) قوانین متعددی در این رابطه وضع کرده که من جملۀ آن قانون 213 است که هر گونه مصرف آنتی بیوتیک را منع کرده است. این ماده راه را به روی مصرف سایر افزودنی های خوراک طیور باز کرد که از آن جمله آنزیم ها و پیش خوراک ها هستند که به منظور ارتقاء تولیدات اضافه می شوند. علاوه بر این، FDA استفاده از حشرات را به عنوان منبع پروتئینی در خوراک طیور مجاز می داند.
رشد تولیدات مرغداری گوشتی بر روی فروش خوراک طیور در سراسر جهان مؤثر است. بر اساس برآورد “وزارت کشاورزی ایالات متحد”، تولیدات مرغ گوشتی تا پایان سال 2018 میلادی با 2 درصد افزایش به 92.5 میلیون تن خواهد رسید.
در طی چند سال اخیر، ذرت به عنوان منبعی برای خوراک طیور از جذابیت چشمگیری برخوردار بوده است. خوراک طیور که از ذرت نشأت گرفته دارای مواد مغذی بالا و طعم مطبوعی هستند که پروتئین بالا و چربی کمی دارند. همچنین ذرت قابلیت جایگزینی منابعی همچون سویا را دارند ضمن آنکه هزینۀ تولید را نیز پایین می آورد. انتظار می رود فروش خوراک طیور با منبع ذرت، تا پایان سال 2027 میلادی به بالای 123 میلیارد دلار برسد که بنظر سرمایه گذاری پُر سودی برای سهام داران بازار خوراک طیور می رسد.
فروش خوراک طیور به صورت قالبی سهم عمده ای در بازار خوراک دارد با اینحال، پیش بینی ها حاکیست که تقاضا برای پلت های خوراک طیور از استقبال بیشتری برخوردار خواهد بود و دلیل آن نیز ارتقاء FCR (ضریب تبدیل خوراک)، جذب بیشتر خوراک ، و وزن گیری بیشتر است.
تقاضا برای خوراک طیور در کشورهایی با اقتصاد نوظهور در آسیا و اقیانوسیه متمرکز است. طی چند سال اخیر تقاضا برای گوشت مرغ در کشورهایی نظیر چین و هند با افزایش مواجه بوده است. این امر منجر به افزایش متعاقب تقاضا برای خوراک باکیفیت طیور گشت.
از سوی دیگر، فروش خوراک طیور ایالات متحد سهم عمده ای در این بازار به خود اختصاص داده که سرمایه گذاران بسیاری را جذب خود نموده است. در مجموع، سهامداران و سرمایه گذاران بخش خوراک طیور با توجه به عوامل اقتصادی خرد و کلان می توانند پیش بینی خوشبینانه ای داشته باشند.

جهت خرید تخم نطفه دار گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

نوزده + 6 =