جمع آوری وانتقال طیور گوشتی به کشتارگاه

مقالات

طیور گوشتی در کشتارگاه

طیور گوشتی از سالن پرورشی تا کشتارگاه:

جوجه های گوشتی اصولاً در 5 الی 7 هفتگی به وزن ایده آل (جهت کشتار) می رسند. قبل از این که جوجه ها جهت انتقال به کشتارگاه جمع آوری شوند، غذا به مدت 8 الی 12 ساعت و آب به مدت 1 ساعت قطع می گردد. افرادی که مسئول گرفتن پرنده های گوشتی هستند شب هنگام به سالن وارد شده پرنده ها را از یک پایشان گرفته و آنها را در دسته های (اغلب 5 تایی در هر دست) به جعبه های مشبک منتقل می کنند. سپس جعبه ها بسته شده و در پشت کامیون قرار داده می شوند. جمع آوری و جابجایی انسانی پرندگان در این مرحله غیر ممکن می باشد چرا که کارگران مجبورند 300 الی 500 پرنده را در هر یک ساعت گرفته و جابجا کنند. بسیاری از پرنده ها دچار شکستگی و دررفتگی استخوان یا مفاصل شده و این پروسه نیز به طور قابل توجهی میزان درد آنها را افزایش می دهد.

پرنده هایی که تمام زندگی خود را در سالن های کم نور سپر ی نموده اند پس از قرار گرفتن در داخل کامیون در معرض ترافیک صوتی و گاهی اوقات دماهای خیلی بالا قرار می گیرند. برخی از آنها در طول فرایند حمل و نقل به دلیل جابجایی خشن و یا در تابستان در صورت ضعیف بودن شرایط تهویه ای بارکش کامیون به دلیل شوک گرمایی می میرند.

سایر عوامل و دلایل مرگ و میر شامل سکته ی قلبی، آسیب های روانی و از ذست دادن خون ناشی از خونریزی داخلی در مفاصل جابجا شده ی ران (ناشی از خشونت هنگام گرفتن پرندگان) می باشند. مانند تمامی حیواناتی که بصورت صنعتی پرورش داده می شوند پس از طی این مسیر سخت، اولین جایی که پرندگان با آن مواجه می شوند مسیری است که آنها را به سمت کشتارگاه هدایت می کند.

گفته می شود سالانه در استرالیا حدود 1 میلیون مرغ گوشتی در طول فرایند انتقال به کشتارگاه می میرند. از میان آنهایی که زنده می مانند حدود 14 میلیون ممکن است دچار شکستگی استخوان شده و بیش از 20 میلیون نیز هنگامی که به مرحله ی کشتار می رسند دچار جابجایی مفاصل ران شوند.

برچسب‌ها, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

چهار − 3 =