ارتقای واردات گوشت از کشورهای واردکننده

اخبار

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی در بازدید از یکی از بزرگترین مراکز بسته بندی گوشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگرچه در روزهای اخیر با اظهارات رئیس جمهور آمریکا، مردم گمان کردند که وارد شرایط جدیدی از تحریم شدیم، اما می توان گفت که تحریم چیز جدیدی نیست چرا که حدود ۴۰ سال است که وارد تحریم شدیم.
به گفته وی، طی این سال ها همت و تلاش نیروهای شبانه روزی شرکت های فرآوری و بسته بندی موجب شده تا مردم با کمبود غذا روبه رو نشوند.
رفیعی پور ادامه داد: در بزرگترین مجموعه بسته بندی گوشت بیش از هزار نیروی کارمند و ۲۵ نفر نیروی دامپزشکی تلاش می کنند تا امنیت غدایی مردم به خطر نیفتد.
رییس سازمان دامپزشکی خوداتکایی در تولید غذا را یک ضرورت برشمرد، گفت: سرمایه گذاری در حوزه دام و طیور، آبزیان، زنبور عسل،کرم ابریشم و صنایع بالا دستی و پایین دستی بهترین جایگزین برای خروج تک محصولی از صادرات منابع نفتی وبستن چاه های نفت کشور است.
وی با اشاره به اینکه احتمال مشکل دار بودن گوشت های چرخ کرده وجود دارد، بیان کرد: به مردم توصیه می کنیم که از خرید گوشت های بسته بندی فاقد برچسب اجتناب کنتد چرا که با نگه داری گوشت در فضای نامناسب محیط و دما امکان آلودگی نیز وجود دارد.
به گفنه وی، چرخه اقتصادی بزرگ صنعت دام و طیور در حوزه تولید داخل بخشی از نیاز کشور خود را از طریق واردات تأمین می کند تا بتواند امتیت غذایی گشور را حفظ کند.
وی از ارتقای واردات گوشت از کشورهای وارد کننده خبر داد و گفت: واردات گوشت از ۵ کشور وارد کننده سال گذسته به ۴۲ کشور در سال جاری رسید به طوریکه هم اکنون گوشت مورد نیاز داحل علاوه بر آمریکای شمالی از کشورهای اروپایی، آسیای میانه و روسیه نیز وارد می شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه میزان قاچاق گوشت چندان چشمگیر نیست، افزود: با توجه به اتکه چند روزی تا عید قربان زمان بیشتر باقی نمانده است ،مقدار محدودی دام زنده از مرزهای دریایی به کشورهای حوزه خلیج فارس قاچاق می شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره اقدامات پیشگیرانه سازمان دامپزشکی علیه بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، بیان کرد: با توجه به عدم تولید واکسن در داخل سعی کردیم با توزیع واکسن های وارداتی بیماری آنفلوانزا در کشور را مدیریت کنیم.
رفیعی پور با اشاره به اینکه ۱۰ میلیون دوز واکسن طی چهار ماه اخیر به مصرف رسیده است،بیان کرد: همچنین امروز ۱۰ میلیون دوز واکسن از گمرک ترخیص خواهد شد،ضمن آنکه دوشنبه هفته آینده ۳۵ میلیون دوز واکسن می رسد.
به گفته وی؛ با وجود تلاش واکسن سازان داخلی، تا دو ماه اینده واکسن های تولید داخل در بازار عرضه می شود.
این مقام مسئول از نیاز سالانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دوز واکسن مورد نیاز صنعت مرغ تخم گذار خبر داد و گفت: با توجه به انکه تا کنون واکسیناسیون استان های اصلی از جمله قزوین، تهران، البرز، قم و اصفهان انجام شده است جای هیچ گونه نگرانی نیست.
وی با اشاره به اینکه ویروس انفلوانزا در کشور وجود دارد، بیان کرد: براین اساس عدم رعایت موارد بهداشتی در واحدها موجب شده تا مجددا ویروس در کانون ها شیوع یابد.
رئیس سازمان دامپزشکی در پایان تصریح کرد: در۴ ماهه امسال ۵۰ تا ۹۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ناشی از رعایت مسایل بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه با کاهش ویروس در کانون ها مواجه بودیم.

جهت خرید تخم نطفه دار  گونه های مختلف طیور یا دستگاه های جوجه کشی اینجارا کلیک کنید.

برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

نه − هفت =